„Rozmawiamy o przyszłości i tym, co mamy jeszcze do poprawy”. Obóz Wisły Kraków U-14 w Myślenicach

26
Styczeń
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-14

bz01252016_001

Do Myślenic w drugi tydzień ferii wybrała się Wisła Kraków U-14. Zawodnicy trenera Adriana Filipka w podkrakowskiej miejscowości przygotowują się do rundy wiosennej. – Idziemy tym samym tokiem edukacji piłkarskiej, co rok starsza Wisła, więc pracujemy praktycznie nad tym samym – mówi trener Adrian Filipek.

Wisła 2002 nie ma przewidzianego sparingu w Myślenicach. – Graliśmy z wieloma mocnymi drużynami z Polski, a jeszcze przed ligą kilka takich meczów z pewnością zagramy. Tutaj mamy zaplanowaną jedynie gierkę wewnętrzną, ma ona przypominać profesjonalne zawody, więc wzorem ze starszego rocznika, dzień wcześniej zorganizujemy konferencję prasową, w czwartek rozegramy finał Ligi Europy, a potem odbędzie się konferencja pomeczowa. Zakończymy to wieczornym konkursem karaoke – mówi trener.

Zdjęcia z myślenickiego treningu Wisły U-14!

Zawodnicy są w takim wieku, że pomimo zbliżającej się gry o ligowe punkty głównym celem jest przygotowanie indywidualne. – Poznajemy różne założenia gry zespołowej, ale robimy to w ten sposób, że każdy z chłopaków poznaje je indywidualnie. Ma wiedzieć jak się poruszać, jak się zachowywać na danych pozycjach – tłumaczy trener.

bz01252016_018

Poniedziałkowe zajęcia oceniam bardzo dobrze, niekoniecznie jestem zadowolony z tych dzisiejszych, ale myślę, że z każdym dniem będzie coraz lepiej – dodaje. – Po ćwiczeniach widać, że są duże pokłady do poprawy, mimo że zdobywamy dużo bramek, to jeszcze nie jest to, czego powinniśmy od chłopców wymagać.

Obóz w Myślenicach to nie tylko dwa treningi dziennie, ale też poznawanie szansa do indywidualnych rozmów z trenerem. – Rozmawiamy o żywieniu, chłopaki zyskują wiedzę o białkach, węglowodanach czy tłuszczach – mówi Filipek. – Zamierzamy też analizować grę najlepszych na świecie. Zobaczymy jak gra Arsenal czy Bayern i zrobimy sobie analizę wizualną tych zespołów: jak grają inteligentni gracze, gdzie szukają sobie miejsca. Zamierzam też poświęcić się pewnym zagadnieniom psychologii sportowej. Rozmawiamy indywidualnie o przyszłości chłopców, nad tym co mają do poprawy i co robią już bardzo dobrze – podsumowuje.

bz01252016_021

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x