Rozgrywki SPAR Biała Gwiazda League zainaugurowane!

12
Kwiecień
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-10 / U-14 / U-8

spar1

Podkrakowska Skała była miejscem inauguracji piątej już rundy turniejów organizowanych przez Akademię we współpracy z firmą SPAR. W turniejach SPAR Biała Gwiazda League, osobnych dla roczników 2008 i 2010, w ostatnią sobotę, łącznie udział wzięło 16 drużyn.

Gospodarzem sobotnich zmagań było Towarzystwo Sportowe Skalanka Skała, które od dłuższego czasu już współpracuje z Akademią w zakresie szkolenia młodzieży. W zawodach wystartowało po osiem drużyn w kategoriach wiekowych U10 i U8. Wśród starszych wyróżniały się trzy kluby, ale cztery drużyny: dwie ekipy Wisły Kraków, które stworzyły jedną parę półfinałową oraz AP Gołcza i Słowik Olkusz. W obu meczach decydujących o miejscach o ostatecznych rozwiązaniach decydowały rzuty karne – w finale lepiej od Słowika wykonywała je Wisła, natomiast trzecie miejsce przypadło akademii z Gołczy. Ligę Europy wygrała MKS Skała 2004.

spar2

Końcowym triumfem Białej Gwiazdy zakończyły się również turniej dla rocznika 2010. W nim po raz pierwszy wystąpiła reprezentacja Wiślackiego Diamentu, która zgarnęła puchar za Ligę Europy. Oprócz Wisły bardzo dobrze prezentowały się drużyny Nowej Proszowianki oraz ULKS Dłubnia Trzyciąż, które awansowały do półfinałów, w których – podobnie jak turnieju starszych – Wisły trafiły na siebie, a drużyna z Proszowic okazała się lepsza od ULKS. W finale, tak jak odnotowaliśmy wcześniej, Wisła zwyciężyła.

spar3

Najlepsze drużyny otrzymały puchary oraz medale, a wyróżniający się zawodnicy sprzęt sportowy, które wręczali Michał Opalski, zawodnik Wisły Kraków 2004, który pochodzi ze Skały i tutaj stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki, a także Rafał Wisłocki i Robert Błachno, trener-koordynator TS Skalanka Skała.

Klasyfikacja końcowa SPAR Biała Gwiazda League (2008):
1. Wisła Kraków Niebieska
2. Słowik Olkusz
3. AP Gołcza
4. Wisła Kraków Czerwona
5. MKS Skała 2004
6. Skalanka Skała I
7. Maszycanka Maszyce
8. Skalanka Skała II

Klasyfikacja końcowa SPAR Biała Gwiazda League (2010):
1. Wisła Kraków Czerwona
2. Nowa Proszowianka Proszowice
3. ULKS Dłubnia Trzyciąż
4. Wisła Kraków Niebieska
5. Wiślacki Diament
6. Skalanka Skała I
7. Maszycanka Maszyce
8. MKS Skała 2004

Następne terminy turniejów SPAR Biała Gwiazda League: 28 kwietnia (Jasło), 5 maja (Brzączowice), 12 maja (Stary Sącz), 13 maja (Czarny Dunajec), 26 maja (Skawina).

spar8

spar4

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x