Rocznik 2006 zdecydowanie wygrywa z Cracovią i Bronowianką!

26
Kwiecień
2015

Kategoria Aktualności / U-9

Zanim pierwsza drużyna Wisły Kraków zwyciężyła z Koroną Kielce 2:0, na boisko treningowe przy Reymonta 22 wyszła Wisła U-9, która rozegrała cztery mecze w ramach Krakowskiej Ligi Żaków. Podopieczni Szymona Krzysztania okazali się od swoich dzisiejszych rywali zdecydowani lepsi, wygrywając 2:1 i 6:1 z Cracovią oraz 10:2 i 6:1 z Bronowianką Kraków.

Pierwsze derby nieoczekiwanie rozpoczęły się od gola dla gości. Jak podkreślał po meczu trener Krzysztań, wiślacy po tej akcji nie podłamali się, tylko z podniesioną głową dążyli do odrobienia strat i jeszcze przed przerwą mogli zdobyć kilka goli. Jednak skończyło się na jednym – wyrównującym. – W pierwszej połowie kilka razy obijaliśmy słupki i poprzeczki, ale w drugiej piłka zaczęła wpadać do bramki – skomentował trener Wisły.

Druga połowa to był już koncert gry Białej Gwiazdy. Nasi zawodnicy raz za razem atakowali bramkę rywala, pięciokrotnie umieszczając piłkę w siatce, a okazji do tego było jeszcze więcej. – Pierwsza część meczu z Cracovią była wyrównana, rywale wyszli na prowadzenie a my staraliśmy się odrobić strate, co kończyło się na słupkach i poprzeczkach. Druga połowa zdecydowanie na naszą korzyść, dominowaliśmy, stwarzaliśmy sobie dużo okazji – powiedział Krzysztań oraz dodał: – Jestem bardzo zadowolony z gry oraz zachowań zawodników na boisku.

Oprócz derbów Wisła A rozegrała jeszcze spotkanie z Bronowianką, które wygrała 10:2. Po tych spotkaniach swoje mecze rozegrała nasza druga drużyna, która również wygrała oba spotkania. – Z dzisiejszego dnia jesteśmy zadowoleni, obie drużyny były piłkarsko lepsze od swoich rywali.

Wisła Kraków – Cracovia 6:1

Wisła Kraków – Bronowianka 10:2

W barwach Wisły zagrali: Jakub Stępak, Damian Hoyo-Kowalski, Maciej Kasia, Aleksander Zawiła, Maksymilian Skarbek, Dominik Maśnica, Nikodem Kominiak, Mateusz Kusiak, Paweł Guzik, Paweł Gwiazdowski

Wisła Kraków – Cracovia 2:1

Wisła Kraków – Bronowianka 6:1

W barwach Wisły zagrali: Jan Huczek, Piotr Piątek, Mikołaj Durak, Maciej Kozłowski, Szymon Sadek, Martyn Królik-Stopa, Alan Satora, Oskar Jenner, Patryk Ignaczak, Tony Przewoźnik