Raków Częstochowa – Wisła Kraków U-15 4:3

08
Luty
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

bz02072016_061

Trzecim sparingiem rozegranym w niedzielę przez zawodników Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków z Rakowem Częstochowa była rywalizacja drużyn z rocznika 2001. Po bardzo emocjonującym spotkaniu Biała Gwiazda przegrała 3:4, a bramki dla naszej drużyny zdobyli Adrian Gałka oraz dwie Wojciech Ruśniak.

Sprawdźcie zdjęcia z wyjazdu do Częstochowy!

Przez większość spotkania podopieczni trenera Rafała Wisłockiego zdominowali rywala, jednak zabrakło im przede wszystkim skuteczności. W pierwszej połowie na boisku działo się bardzo dużo, wiślacy za sprawą goli Wojciecha Ruśniaka dwukrotnie odrabiali straty, ale mimo to na przerwę schodzili z wynikiem 2:3. Po przerwie Wisła ponownie wyrównała, tym razem gola zdobył ładnym uderzeniem Adrian Gałka. Biała Gwiazda starała się iść za ciosem, jednak piłka w bardzo dobrych sytuacjach, po strzałach Arkadiusza Kasi, Ruśniaka czy Gałki nie chciała wpaść do bramki. Wykorzystali to gospodarze, którzy z kontrataku zdobyli czwartą bramkę i wygrywali to spotkanie.

bz02072016_062

Rozegraliśmy mecz z zespołem, który w rundzie jesiennej wygrał rozgrywki 2. ligi północnej na Śląsku i wywalczył awans. Był to wartościowy sparing, na który pojechaliśmy na niego niepełnym składem. Część zawodników dostała wolne, inni rozgrywali mecz w Halowych Mistrzostwach Krakowa. Spodziewaliśmy się, że rywal będzie wymagający, ale nie aż tak, jak nasi następni sparingpartnerzy. Szansę dostało kilka osób, którzy w ostatnim czasie mniej grali w meczach, wystąpił z nami również Wiktor Szywacz z rocznika młodszego i zaprezentował się bardzo dobrze. Jestem zadowolony z większości czasu gry, nasza obrona musiała sobie poradzić z niezwykle szybkim napastnikiem Rakowa, który dostawał bardzo dużo piłek za linię obrony – podsumował mecz trener Rafał Wisłocki.

Raków Częstochowa – Wisła Kraków 4:3 (3:2)
Wojciech Ruśniak 10, 23, Adrian Gałka 58

Wisła Kraków: Konstanty Karagiannakos – Jakub Zawada, Dawid Jampich, Tomasz Kolendowski, Damian Korczyk, Kamil Bentkowski, Arkadiusz Kasia, Kamil Pachel, Kamil Mędrygał, Adrian Gałka, Wojtek Ruśniak oraz Michał Cienkosz, Wiktor Szywacz

bz02072016_070

bz02072016_065

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x