Przygotowania do wiosny rozpoczęte!

08
Styczeń
2015

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

Fot. Krzysztof Porebski

Wisła Kraków 2000, 2001, 2002 i 2003 w środę rozpoczęła treningi po przerwie świątecznej. Wczoraj po raz pierwszy w tym roku na boisko wyszły również roczniki 2008 i 2005, natomiast w piątek zajęcia wznowią zawodnicy z roczników 2006 oraz 2007. Trenują też juniorzy starsi i młodsi. Akademia Piłkarska Wisły Kraków rozpoczyna przygotowania do rundy wiosennej!

O tym jak u młodych zawodników Wisły wyglądała przerwa zimowa opowiedział nam koordynator grup młodzieżowych oraz trener trampkarzy starszych Rafał Wisłocki: – W czasie przerwy świątecznej każdy zawodnik dostał indywidualną rozpiskę biegową oraz zestaw ćwiczeń do wykonania, dzięki czemu wracając do treningów z zespołem będzie lepiej przygotowany. Przerwa zimowa nie może zostać „przespana” przez trenerów i zawodników, więc dbamy o to by nie powstawały nawet najdrobniejsze zaległości.

Przygotowania do rundy wiosennej zdecydowanie różnią się u młodzieżowców od tych seniorskich. – My głównie koncentrujemy się na pracy nad techniką i taktyką, a praca nad motoryką to taki dodatek, podczas gdy seniorzy skupiają się głównie na pracy nad fizycznymi aspektami treningu – wyjaśnia Wisłocki.

Przygotowania zimowe charakteryzują się tym, że aura nie sprzyja zajęciom. Obecnie mamy przymrozek. Czy duży ma to wpływ na przebieg przygotowań mówi trener: – Dużą niewiadomą jest pogoda w lutym i przez to obozy zimowe są trudniejsze od letnich. Zdarzają się takie zimy, jak ubiegłoroczna, kiedy podczas obozu w Brzegu mieliśmy piękne słońce i zero śniegu – fantastycznie spędziliśmy tam czas. Jednak musimy brać pod uwagę fakt, że może być śnieżnie i bardzo mroźnie, wówczas zajęcia odbywać się będą w hali, a to już zupełnie inne środowisko niż typowe dla nas boisko pełnowymiarowe. Wówczas trzeba pozmieniać nasze cele treningowe.

Młodzi wiślacy zaczynają nie tylko treningi, bo i wracają do rywalizacji w Halowych Mistrzostwach Krakowa. W sobotę swoje mecze rozegrają juniorzy starsi oraz trampkarze. W niedzielę natomiast czeka nas derbowe spotkanie juniorów młodszych oraz mecz młodzików. Najbardziej interesujące rozgrywki, czyli Centralna Liga Juniorów rusza dopiero w drugi weekend marca, natomiast pozostałe drużyny Akademii do rywalizacji na boiskach trawiastych wrócą na przełomie marca i kwietnia.

Podopieczni Rafała Wisłockiego oprócz gry w HMK pojadą również na Słowację, gdzie wezmą udział w turnieju. Wśród takich rywali jak Rapid Wiedeń, Hradec Kralove czy FC Slovacko. – Czeka nas interesujący turniej. Grać będą czołowe młodzieżowe zespoły ze Słowacji, Czech, Węgier i Austrii. Traktujemy ten turniej jako ciekawy przerywnik w przygotowaniach. Gramy tam na małej hali, 4+1. Pierwszy raz w tym sezonie przyjdzie nam rywalizować w takich właśnie warunkach, więc pewnie inni rywale będą bardziej oswojeni z takim sposobem gry. Jedziemy tam fajnie pograć i po to, aby udowadniać swoją wartość – podsumował Rafał Wisłocki.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x