Przed treningiem lekcja angielskiego Wisły 2000

30
Wrzesień
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

fabregas

Piłka nożna to nie tylko treningi na boisku i odprawy w szatni. To również komunikacja w zespole, na linii zawodnik-zawodnik czy trener-zawodnik. Najbardziej zauważana i doceniana, gdy okaże się niezbędna do zrozumienia słów trenera, czyli w chwili zagranicznego transferu.

W ostatnim czasie było sporo przypadków, niestety, gdy polscy piłkarze trafiający do zagranicznego klubu mieli problem związany z barierą językową. Jedni odpowiadając na pytania dziennikarzy, drudzy trzymający się z boku szatni, ponieważ nie rozumieli pozostałych. Przygotowując się do sobotniego meczu z Unią Tarnów zawodnicy Wisły 2000, z inicjatywy trenera Goncalo Feio, odbyli pierwszą lekcję języka angielskiego.

To nie będzie angielski jak w szkole. Przede wszystkim ma to być język piłkarski, będziemy się uczyć zwrotów, które mogą się przydać na boisku i w szatni – mówi trener. W ramach zajęć puścił swoim podopiecznym m.in. wywiad sprzed ośmiu lat z Arsenem Wengerem, trenerem Arsenalu Londyn. Francuz opowiadał o Cescu Fàbregasie, ówczesnym piłkarzu Kanonierów. – Pokazuję wam ten filmik, ponieważ Fàbregas wyjechał z Barcelony do Londynu w tym wieku, w którym wy jesteście – mówił swoim zawodnikom. Zajęcia nie będą odbywać się regularnie co tydzień, ale trener zapewnił, że będzie kładł nacisk na wieloaspektowy rozwój swoich zawodników.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x