Przed nami II Wiślacki Turniej Niepodległości pod patronatem RED IS BAD

09
Listopad
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-9

baner06a

Wiślacy uczczą 11 listopada II Wiślackim Turniejem Niepodległości U9. W tym roku patronat nad turniejem obejmie firma RED IS BAD. Wystąpi osiem drużyn z Krakowa i okolic.

Jeden z najważniejszych dni w historii
11 listopada to ważna data dla wszystkich Polaków. Tego dnia Polska oficjalnie odzyskała niepodległość po 123 latach zaborów. Początkiem większych nadziei Polaków na uzyskanie wolności był wybuch I Wojny Światowej. Zrodził się wtedy konflikt wśród zaborców – Rosja z innymi krajami Ententy postanowiła zawalczyć przeciwko państwom centralnym, w tym Austrii i Niemcom. Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Wybór 11 listopada na główny dzień świętowania uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I Wojny Światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec. Dzień wcześniej przybył z więzienia z Magdeburga do Warszawy Józef Piłsudski i przeją z rąk Rady Regencyjnej, czyli instytucji utworzonej jeszcze przez Niemców, pełnię władzy wojskowej, co de facto równało się przejęciu pełni władzy. W tych dwóch dniach, 10 i 11 listopada 1918, naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości, a cały kraj opanował entuzjazm.

Podtrzymywanie i kultywowanie tradycji razem z RED IS BAD
Turniej upamiętniający jedno z najważniejszych wydarzeń w naszej historii to myślę dobry pomysł. Rywalizacja na dobrym poziomie, a w tle patriotyzm. Robimy to po raz drugi, mam nadzieję, że dzięki temu kolejne pokolenie będzie dbało o pamięć – mówi Rafał Wisłocki, Dyrektor Akademii. – Miło nam się zrobiło, gdy firma RED IS BAD niemal natychmiastowo pozytywnie odpowiedziała na naszą prośbę o patronat. Razem zadbamy, żeby otoczka wokół tego turnieju była na najwyższym poziomie – dodaje.

Zakończenie na Stadionie
Rozgrywki rozpoczną się już o 8.00 w Nowej Hali Wisły Kraków przy ul. Reymonta 22. Cztery godziny później na murawę Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana wyjdą piłkarze Wisły Kraków i Karpat Lwów, którzy rozegrają mecz towarzyski z okazji 105-lecia Małopolskiego Związku Piłki Nożnej oraz 110-lecia Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków. Wszyscy uczestniczy obejrzą wspólnie to spotkanie, a w przerwie wyjdą na murawę, gdzie odbędzie się ceremonia zakończenia.

Drużyny z Krakowa i okolic
W II Wiślackim Turnieju Niepodległości U9 wystąpią drużyny Wisły Kraków, Górnika Jaworzno, Akademii Piłkarskiej 21 Kraków, Bronowianki Kraków, Słomniczanki Słomniki oraz Lotnika Kryspinów. Zapraszamy!

baner03a

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x