Powrót do Wisły, czyli nowy dyrektor

16
Lipiec
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

BAZ07132017-7991

Miło nam poinformować, że z dniem 15 lipca 2017 roku stery w Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków, jako Dyrektor Sportowy, objął wychowanek Maciej Musiał. Przejmie obowiązki Rafała Wisłockiego, który pozostanie w roli Dyrektora Zarządzającego.

Zmiany strukturalne w Akademii mają na celu przyspieszenie rozwój Akademii oraz danie szansy sprostać wyzwaniom: sportowym oraz organizacyjnym, których z każdym miesiącem funkcjonowania Akademii przybywa.

Cele te same
Nie zmienia się polityka Akademii, wciąż najważniejszym zadaniem będzie stworzenie zawodnikom odpowiedniego środowiska do pracy oraz inwestycja w czynnik ludzki poprzez rozwój trenerów. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu nowego Dyrektora Sportowego będzie to realizowane ze zdwojoną siłą. Do głównych zadań Musiała należeć będzie koordynowanie oraz ocena pracy najstarszych grup wiekowych, jak i również zarządzanie większością kwestii sportowych. Osoba nowego Dyrektora ma spoić plan szkolenia wiślackiej Akademii, tak by wychowankowie trafiali do pierwszej drużyny, stając się jej mocnym punktem. Za obszar zajmujący się kwestiami finansowymi oraz organizacyjnymi będzie odpowiadał, podobnie jak w zeszłym sezonie, Rafał Wisłocki.

Wisła od małego
Maciej Musiał urodził się 8 lutego 1977 roku. Jest trenerem z licencją UEFA A (druga w kategorii ważności po UEFA PRO). Z góry skazany był na sport – jego tata, Adam Musiał, to legenda Wisły Kraków, mistrz Polski oraz brązowy medalista mistrzostw świata. Z kolei mama Ewa była siatkarką klubu z Reymonta. Cztery lata starszy brat Tomasz jest międzynarodowym sędzią piłkarskim.

Dla Musiała jest to drugi powrót do Wisły Kraków. Swoją przygodę z Białą Gwiazdą rozpoczął w 2006 roku, kiedy to został kierownikiem drużyny, której ówczesnym trenerem był Adam Nawałka. Po sześciu latach objął funkcję asystenta szkoleniowca pierwszej ekipy, Kazimierza Moskala. W 2013 roku przejął rolę trenera rezerw Wisły, o których sile stanowili głównie juniorzy. Pracował z nimi przez trzy sezony, w trakcie których osiągnięte w III lidze wyniki, kolejno: szóste, czwarte i piąte miejsce, były uznawana za więcej niż zadowalające. W czerwcu 2014 roku juniorzy starsi Wisły, którzy regularnie występowali w drugiej drużynie, po wygranym 12:1 finałowym dwumeczu z Cracovią, zostali mistrzami Polski.

Musiał odszedł z Wisły rok temu i został asystentem Kazimierza Moskala w Pogoni Szczecin. Po sezonie szkoleniowiec zrezygnował z prowadzenia zespołu, co wiązało się również ze zmianą sztabu szkoleniowego drużyny znad morza.

Dyrektorowi Musiałowi życzymy powodzenia oraz pasma samych sukcesów w nowej roli przy Reymonta 22. Wkrótce poinformujemy również o sztabie szkoleniowym na nowy sezon.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x