Polska lepsza od Włochów, gol Konrada Handzlika!

2015

Autor Redakcja

Kategoria Aktualności / U-17

khandzlik_2

Kadra Polski U-18 pokonała w Rzymie reprezentację Włoch 2:1, a zwycięską w tym spotkaniu bramkę zdobył nasz wychowanek i zawodnik obecnej drużyny rezerw Wisły Kraków Konrad Handzlik. Pomocnik Białej Gwiazdy wykorzystał prostopadłe podanie od Krystiana Bielika i strzałem lewą nogą po dalszym słupku pokonał włoskiego bramkarza.

Cieszę się, że udało nam się wygrać z tak mocnym rywalem. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo dobra, w drugiej nieco się cofnęliśmy i Włosi mieli więcej okazji. Ze swojej gry jestem zadowolony, często byłem pod grą i utrzymywałem się przy piłcepowiedział nam strzelec zwycięskiej bramki.

Handzlik rozpoczął mecz na skrzydle i został zmieniony w 65. minucie przez Mateusza Hołownię. Spotkanie z Włochami było zwieńczeniem tygodniowego zgrupowania reprezentacji Polski do lat 18.

Włochy – Polska U-18 1:2 (1:2)
Alessandro Bordin 30′ – Ernest Dzięcioł 17′ z karnego, Konrad Handzlik 37′

Polska: Leon Jankowski – Jan Andrzejewski, Ernest Dzięcioł (76′ Maciej Felsch), Kacper Wojdak, Marcin Pigiel – Konrad Handzlik (65′ Mateusz Hołownia), Krystian Bielik, Bartłomiej Urbański (56′ Przemysław Mystkowski), Maciej Pałaszewski (65′ Mateusz Ostaszewski), Kamil Wojtkowski (56′ Adrian Małachowski) – Marcin Listkowski (56′ Paweł Kaczmarczyk).