Polacy drudzy w Turnieju o Puchar Syrenki. Grali Buksa i Hoyo-Kowalski

Wrzesień
2019

Kategoria Aktualności / U-17

b4c29aa6619d4a42ba4e491087ccf8ff

Dwóch adeptów naszej Akademii: Aleksander Buksa oraz Daniel Hoyo-Kowalski wystąpiło w Turnieju o Puchar Syrenki. Razem z reprezentacją Polski do lat 17 dotarli do finału, w którym po karnych lepsza okazała się Anglia. Oto podsumowanie występów młodych Wiślaków w kadrze narodowej.

W ramach Pucharu Syrenki Polacy rozegrali trzy spotkania, w tym dwa zakończyły się ich zwycięstwem: z Gruzją (2:1) oraz ze Szwajcarią (4:1). W meczu finałowym reprezentacja do lat 17 mierzyła się z Anglikami, a zwycięzce wyłoniły dopiero rzuty karne. W nich, lepsi okazali się reprezentanci Anglii.

Do kadry U-17 powołanie otrzymało dwóch adeptów naszej Akademii: Aleksander Buksa oraz Daniel Hoyo-Kowalski.

Pierwszy z nich, na mecz z Gruzją wyszedł w podstawowym składzie i został zmieniony w 76. minucie, ze Szwajcarami zameldował się na murawie w 57. minucie, a z Anglikami znów wyszedł w pierwszej jedenastce, zanotował asystę a boisko opuścił tuż po przerwie.

Hoyo-Kowalski na mecz z Gruzinami, podobnie jak Buksa, wyszedł w podstawowym składzie, jednak opuścił je zaraz po przerwie. Taka sama sytuacja miała miejsce podczas rywalizacji ze Szwajcarią, natomiast w meczu z Anglią zmienił Jakuba Kisiela w 90. minucie spotkania.

Aleksander Buksa podczas Turnieju o Puchar Syrenki: 109 minut i asysta.
Daniel Hoyo-Kowalski podczas Turnieju o Puchar Syrenki: 90 minut.

Polska – Gruzja 2:1 (0:1)
Radosław Cielemęcki 70’, Szymon Włodarczyk 90’

Polska: Bąkowski – Hoyo-Kowalski (46’ Cielemęcki), Mosór, Balcewicz – Tomal (76’ Maruszak), Kozłowski, Łęgowski, Smorgol (63’ Włodarczyk), Malec – Buksa (76’ Żurek), Kusztal (63’ Musiałowski)

Polska – Szwajcaria 4:1 (1:1)
Włodarczyk 45′ (k.), Kozłowski 52′, Włodarczyk 61′, Mosór 56′

Polska: Bąkowski, Maruszak (46′ Tomal), Hoyo-Kowalski (46′ Balcewicz), Mosór, Malec (58′ Kwiatkowski), Kusztal (58′ Żurek), Łęgowski (68′ Gogół), Kisiel, Kozłowski (57′ Buksa), Cielemęcki (78′ Borowski), Włodarczyk (68′ Wasilewski)

Polska – Anglia 2:2 (2:2) k. 1:3
Cielemęcki 30′, Kozłowski 38′

Polska: Bąkowski, Tomal (90′ Gogół), Balcewicz, Mosór, Malec (69′ Kwiatkowski), Cielemęcki (81′ Żurek), Kisiel (90′ Hoyo-Kowalski), Łęgowski, Kusztal (69′ Smorgol), Kozłowski (83′ Wasilewski), Buksa (46′ Włodarczyk)