Styczeń
2018

Kategoria Aktualności / U-13 / U-14 / U-15 / U-16 / U-17

zimowa aura podczas sparingów wisły

Powoli już wracamy z zimowego snu i wkraczamy w fazę meczów sparingowych. W ten weekend rywalami Wisły były między innymi drużyny Ruchu Chorzów i Banika Ostrawa. Ogólny bilans starć Białej Gwiazdy na delikatny plus, ale widać, że to pierwsze mecze po przerwie.

Nie udał się wyjazd do Chorzowa drużynie trenera Marcina Pluty. Do zawodników z rocznika 2001 dołączyli na razie tylko trzej młodsi koledzy, ponieważ pozostali grali we wcześniej umówionych sparingach przeciwko SMS Jarosław i MOSiR Mińsk Mazowiecki. Sparing z Ruchem lepiej rozpoczęli gospodarze, bo po kwadransie objęli prowadzenie. Wyrównał w 29. minucie Kacper Wydra po dograniu Daniela Muniaka, ale później to Ruch strzelał i to trzykrotnie. – Przeciwnik postawił trudne warunki, bezlitośnie wykorzystał nasze błędy indywidualne, które zresztą popełnialiśmy w niezrozumiały sposób. Słabo wyglądał nasz wysoki pressing któremu poświeciliśmy w minionym tygodniu dużo czasu. Na pewno poddamy pod analizę nasze zachowania zespołowe, formacyjne, a przede wszystkim indywidualne, ponieważ na tej płaszczyźnie mieliśmy największy problem – skomentował mecz trener Pluta.

Ruch Chorzów – Wisła Kraków U17 4:1 (2:1)
Kacper Wydra 29′
Wisła Kraków: Maciej Kantyka – Jakub Zawada (46′ Patryk Pischinger), Kamil Pachel, Dawid Jampich, Bartosz Główczyk – Dariusz Partyka (67′ Kacper Wydra), Kamil Bentkowski, Arkadiusz Kasia – Daniel Muniak (67′ Jakub Zawada), Kacper Wydra (46′ Sławomir Chmiel), Kacper Durda

Wysokie zwycięstwa odnotowali wymienieni wcześniej zawodnicy z rocznika 2002. Jednak znaczną część składu stanowili testowani, zagrali również rok młodsi Daniel Hoyo-Kowalski, Patryk Warczak oraz Jakub Lorek, który strzelił dwie bramki drużynie z Jarosławia.

Wisła Kraków 2002 – MOSiR Mińsk Mazowiecki 5:1
Antoni Matejczyk 2, Daniel Wolak 2, Szymon Nocoń
Wisła Kraków: Szymon Goch – Kacper Kubański, Konrad Konik, Dawid Despet, Patryk Warczak – Daniel Hoyo-Kowalski, Jakub Zima, Aleks Leśniak – Szymon Nocoń, Antoni Matejczyk, Daniel Wolak

Wisła Kraków 2002 – SMS Jarosław 6:1
Klisiewicz 3, Jakub Lorek, Bartłomiej Fluda
Wisła Kraków: Kamil Węglarz – Bartłomiej Fluida, Michał Garcarz, Jakub Płonka, Jakub Banasik – Bartłomiej Gierek, Wiktor Szywacz, Jakub Lorek – Mateusz Batkiewicz, Nikodem Cegielski, Lucjan Klisiewicz

Do prawdziwej strzelaniny doszło w sobotni poranek przy ul. Koletek 20. Wisła 2003 podjęła czeski Banik Ostrawa. Do przerwy, choć goście grali intensywnie, było 2:3, co nie zwiastowało tego, co wydarzyło się w drugiej połowie. Brak kilku zawodników w szeregach Białej Gwiazdy oraz dobra dyspozycja Czechów sprawiły, że mecz zakończył się wynikiem 3:8. – Nie możemy się usprawiedliwiać tym, że nie grało pięciu czy sześciu zawodników. W Wiśle Kraków każdy zawodnik powinien być w każdej chwili gotowy do zagrania na wysokim poziomie. Wartościowy sparing, potrzebny zimny prysznic. Trenujemy dalej, bo przed nami kolejne ciekawe mecze – podsumował trener Mateusz Stolarski.

Wisła Kraków 2003 – Banik Ostrawa 3:8 (2:3)
Oskar Łąk 2, Dawid Dąbrowski
Wisła Kraków: Oskar Witek – Patryk Fundament, Bartosz Ogłaza, Mariusz Kutwa, Kamil Sanojca – Mateusz Kulma, Mateusz Kaleta, Michał Barć, Krystian Kuchnia, Oskar Łąk, Dawid Dąbrowski oraz Maciej Tracz, Konrad Majerski, Aleks Leśniak, Jakub Niedbała

Inaczej wyglądał mecz rok młodszych drużyn. Wisła 2004 szybko za sprawą Bartosza Seweryna objęła prowadzenie. Goście wykorzystali błąd obrony Białej Gwiazdy i strzałem sprzed pola karnego wyrównali. Do końca połowy więcej z gry mieli przeciwnicy, ale wynik, między innymi dzięki świetnej interwencji Eryka Dudka, nie uległ zmianie. Po zmianie stron wydawało się, że Czesi strzelając bramkę na 1:2 przeważą szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Jednak Biała Gwiazda grała do końca i skorzystała z błędów przeciwników. Najpierw po rzucie rożnym bramkarz zbił piłkę prosto pod nogi Roberta Zaborowskiego, który bez problemów umieścił ją w siatce. 10 minut później Oliwier Oczkowski z ponad dwudziestu metrów wpakował piłkę do pustej po wyjściu bramkarza bramki. Warto podkreślić, że temu spotkaniu towarzyszyła iście świąteczna aura (zdjęcie główne).

Wisła Kraków 2004 – Banik Ostrawa 3:2 (1:1)
Bartosz Seweryn, Robert Zaborowski, Oliwier Oczkowski
Wisła Kraków: Eryk Dudek – Kacper Filo, Dominik Sambor, Robert Zaborowski, Kacper Zborowski – Mateusz Popiela, Dorian Gądek, Mariusz Zięba – Karol Tokarczyk, Oliwier Oczkowski, Bartosz Seweryn oraz Dawid Kędziora, Michał Opalski, Jakub Jania

Najwcześniej weekendowe granie, bo już o 9:00 w sobotę, zacząć miała Wisła 2005. Rywalem podopiecznych trenera Michała Jani miał być katowicki GKS, ale rywale poinformowali w piątek wieczorem, że nie przyjadą. Dzięki szybkiej reakcji Garbarni Kraków, udało się zagrać sparing z Brązowymi. Trenerzy obu ekip umówili się na granie po jedenastu przez trzy tercje, które ostatecznie zakończyły się remisem 2:2.

Garbarnia Kraków – Wisła Kraków 2:2 (0:1, 1:1, 2:2)
Ian Morgan, Dawid Kutermak
Wisła Kraków: Krystian Stryszowski – Kacper Depta, Maksymilian Żmuda, Bartłomiej Sowa, Aleksander Paczka, Wojciech Urbański, Adrian Lewiński, Adam Pieniądz, Dawid Kutermak, Ian Morgan, Kacper Czepielik oraz Mateusz Łacina, Dawid Vardayan, Piotr Wójtowicz, Dawid Morys, Miłosz Tetko