Maj
2018

Kategoria Aktualności / U-12 / U-13 / U-14 / U-15 / U-16 / U-17

BAZ04042018-9798

Kolejne mecze młodzieżowych drużyn za nami. Zwycięstwa odniosły drużyny U17 i U14, zremisowały U15 i U13, a porażkę w Libiążu odniosła U12.

Jako pierwsi, bo już w czwartek, na boisko wyszli zawodnicy z rocznika 2006. Długo w Libiążu utrzymywali bezbramkowy remis, ale w ostatniej minucie stracili bramkę, która dała gospodarzom zwycięstwo.

Górnik Libiąż – Wisła Kraków U12 1:0 (0:0)

Dzień później do Nowego Sącza udała się Wisła 2003. Tam w kontrowersyjnych okolicznościach ugrała remis – po bramkach Aleksandra Buksy i Krystiana Kuchni. Więcej o tym spotkaniu TUTAJ.

Sandecja Nowy Sącz – Wisła Kraków U15 2:2 (0:1)
Aleksander Buksa 40′, Krystian Kuchnia 46′

Do kolejnego starcia z Sandecją doszło w sobotę – tym razem gospodarzem była Wisła, a konkretnie rocznik 2005. Do przerwy goście prowadzili 1:0, ale w drugiej połowie punkt Wiśle zapewniło trafienie Bartłomieja Sowy.

Wisła Kraków U13 – Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:1)
Bartłomiej Sowa 35′

Kolejne cenne zwycięstwo odniosła najstarsza drużyna w Akademii. Już po dwudziestu minutach Wisła U17 po golach Kacpra Durdy prowadziła 2:0. Prowadzenie mogło być wyższe, ale dwukrotnie pojedynek z bramkarzem przegrywał Kacper Wydra, który odblokował się w drugiej połowie. Wiktor Szywacz ograł dwóch przeciwników i dograł do napastnika, który miał przed sobą pustą bramkę. Durda mógł skompletować hattricka, ale w idealnej sytuacji strzelił w bramkarza. Gospodarze przeprowadzili kontrę, która zakończyła się honorową bramką. W doliczonym czasie gry Szywacz dobił strzał Szymona Windysa z rzutu wolnego, ustalając wynik na 4:1.

Akademia Piłkarska 21 Kraków – Wisła Kraków U17 1:4 (0:2)
Kacper Durda 13′, 20′, Kacper Wydra 70′, Wiktor Szywacz 80′

Bez problemów w Pcimiu poradziła sobie Wisła U14, która pokonała miejscową Pcimiankę 6:1. Bramki dla Białej Gwiazdy zdobywali: Karol Tokarczyk, Kacper Zborowski (dwie), Dawid Kędziora, Bartosz Seweryn i Kacper Filo.

Pcimianka Pcim – Wisła Kraków U14 1:6 (0:4)
Karol Tokarczyk 17′, Kacper Zborowski 25′, 34′, Dawid Kędziora 31′, Bartosz Seweryn 58′, Kacper Filo 61′