Podsumowanie weekendu: Juniorzy z 12. zwycięstwem

Maj
2018

Kategoria Aktualności / U-12 / U-13 / U-14 / U-15 / U-16 / U-17

BAZ180526_049

Kolejny weekend za nami. Ligowe drużyny Akademii rozgrywały swoje mecze w sobotę. Zwycięstwa odnotowały drużyny U17, U15 i U14, zremisowała U13, natomiast porażkę odniosła drużyna U12.

Obóz piłkarski Akademii Techniki Indywidualnej!

Na własnym boisku Wisła Kraków 2005 podjęła Okocimskiego Brzesko. Biała Gwiazda prowadziła od 17. minuty po bramce Adriana Sikory, ale goście wyrównali po pół godzinie gry. Zdecydowanie więcej sytuacji stworzyli sobie gospodarze, jednak wynik nie uległ już zmianie i drużyny podzieliły się punktami. Wisła, na dwie kolejki przed końcem Małopolskiej Ligi Młodzików, zajmuje trzecie miejsce.

Zdjęcia z meczu Wisły z Okocimskim Brzesko

Małopolska Liga Młodzików, 12. kolejka
26 maja, godz. 10:00, ul. Reymonta 22, Kraków
Wisła Kraków – Okocimski Brzesko 1:1 (1:0)
Adrian Sikora 17′

Wisła Kraków: Mateusz Łacina – Mateusz Satuła, Wojciech Bielecki, Kamil Kozik, Piotr Wójtowicz, Aleksander Paczka, Adrian Sikora, Dawid Morys, Ian Morgan oraz Krystian Stryszowski, Kacper Depta, Dawid Vardanyan, Kacper Przybyłko, Adam Pieniądz

Równolegle do meczu rocznika 2005, w Niecieczy odbyło się spotkanie Wisły 2006, którą podjął Bruk-Bet Termalica. Gospodarze już w trzeciej minucie wyszli na prowadzenie, które do przerwy dwukrotnie podwyższyli. Wisła mimo dobrej gry, po raz kolejny w tym sezonie, przegrywała pod względem siłowym. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną niecieczan 3:0.

2. Małopolska Liga Młodzików, 12. kolejka
26 maja, godz. 10:00, Nieciecza
Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Wisła Kraków 3:0 (3:0)

Wisła Kraków: Damian Hoyo-Kowalski – Oskar Jenner, Nikodem Kominiak, Mateusz Kusiak, Dominik Maśnica, Piotr Piątek, Karol Szablowski, Bartosz Szynalik, Jakub Tyliba

Godzinę później na boisko w Ostrowcu wyszli juniorzy młodsi, którzy w ten weekend byli pozbawieni zawodników z rocznika 2002, którzy rywalizowali w turnieju Salt Mine CUP, dochodząc aż do finału. Trener Marcin Pluta skompletował 14-osobową drużynę, która bez problemu poradziła sobie ze stawiającym opór do 20. minuty Dunajcem. Wtedy to Dawid Jampich skierował piłkę do siatki po raz pierwszy. Od tego momentu Wisła długo nie mogła przełamać impasu, ale gdy już tego dokonała to poszło szybko. Najpierw w 67. minucie Jakub Janik pewnie egzekwował rzut karny po faulu na Arkadiuszu Kasi, a później sam poszkodowany w odstępie 180 sekund dwukrotnie trafił do bramki. Wisła wygrała 4:0, odnosząc 12. zwycięstwo w rundzie. Kolejnym rywalem Białej Gwiazdy będzie Sandecja Nowy Sącz, która mecz z tego weekendu przełożyła na 6 czerwca.

Małopolska Liga Juniorów Młodszych, 12. kolejka
26 maja, godz. 11:00, Ostrowsko
Dunajec Ostrowsko – Wisła Kraków 0:4 (0:1)
Dawid Jampich 21′, Jakub Janik 67′, Arkadiusz Kasia 70′, 73′

Wisła Kraków: Maciej Kantyka – Jakub Zawada, Dawid Jampich, Kamil Pachel, Szymon Windys – Dariusz Partyka, Kamil Bentkowski, Jakub Janik – Jan Sejdak, Arkadiusz Kasia, Bartosz Główczyk oraz Kamil Broda, Kacper Durda, Adrian Gałka, Michał Zając

Do końca o trzy punkty w meczu 12. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U15 walczyła Wisła z kielecką Koroną. Goście objęli prowadzenie po samobójczym trafieniu Daniela Hoyo-Kowalskiego, który chwilę później wyrównał z rzutu karnego. W doliczonym czasie gry Oskar Łąk po zgraniu Hoyo-Kowalskiego szczęśliwie posłał piłkę do bramki kielczan. Wisła odrobiła do pierwszego Motoru dwa punkty i jeżeli wygra w środę zaległy mecz z TOP 54 Biała Podlaska zostanie liderem ligi.

Relacja + zdjęcia z meczu Wisła – Korona

Centralna Liga Juniorów U15, grupa D, 12. kolejka
26 maja, godz. 13:00, ul. Reymonta 22, Kraków
Wisła Kraków – Korona Kielce 2:1 (0:0)
Daniel Hoyo-Kowalski 67′, Oskar Łąk 80′

Wisła Kraków: Wiktor Skrzyński – Filip Leśniak, Patryk Fundament, Bartosz Ogłaza, Konrad Majerski – Filip Olszanicki, Michał Barć, Kacper Myszogląd – Krystian Kuchnia, Oskar Łąk, Kamil Sanojca oraz Kacper Chełmecki (r. 2004), Daniel Hoyo-Kowalski, Jan Rolski, Jakub Lorek, Bartosz Pietruszka

Dokończeniem rywalizacji ligowych drużyn Akademii był mecz Wisły Kraków 2004 z Borkiem Kraków. Wisła szybko objęła prowadzenie po bramce Bartosza Seweryna, ale długo mimo przewagi nie potrafiła podwyższyć. Po przerwie dokonał tego Jakub Jania, ale gospodarze po dziesięciu minutach nawiązali kontakt. W 61. minucie Jakub Niedbała ponownie dał Białej Gwieździe dwubramkowe prowadzenie, które gospodarze zmniejszyli po siedmiu minutach. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Wisły 3:2. Kolejne spotkanie rozegramy już w środę. Rywalem będzie Cracovia, z którą Wisła w rundzie jesiennej wygrała 3:0.