Podsumowanie weekendowych meczów Akademii

Wrzesień
2018

Kategoria Aktualności / U-12 / U-13 / U-14 / U-15 / U-16 / U-17

BAZ180825-6098

Dwa zwycięstwa, remis oraz dwie porażki to dorobek w pierwszy wrześniowy weekend ligowych drużyn Akademii. Pierwszą wygraną odnotowała drużyna U15, która rozgromiła na wyjeździe Juventę Starachowice. Niemiła niespodziankę sprawiła najstarsza drużyna, która uległa u siebie ze Stalą Mielec.

U12: Pierwsza piątka Przybyłki w nowym roku szkolnym
Ale weekend rozpoczął się od znakomitej skuteczności rocznika 2007, który o 10:00 mierzył się przy Reymonta 22 z Progresem Kraków. Podopieczni trenera Bartosza Bąka wygrali aż 9:1, a pięć goli strzelił rok młodszy Filip Przybyłko. Było to bardzo udane spotkanie zawodników Białej Gwiazdy, którzy całkowicie zdominowali przeciwników.

3. kolejka, Ekstraliga Młodzików
1 września, godz. 10:00, ul. Reymonta 22, Kraków
Wisła Kraków – Progres Kraków 9:1 (4:0)
Filip Przybyłko 5, Mikołaj Podsiadło, Nathan Lis, Kamil Jakóbczyk, bramka samobójcza

Wisła Kraków: Szymon Zwijacz – Szymon Waligóra, Mikołaj Podsiadło, Franciszek Radwański, Aleksy Rokosz, Nathan Lis, Antoni Kuś, Kamil Jakóbczyk, Filip Przybyłko oraz Filip Wykurz, Jakub Grabowski, Tobiasz Surma, Oskar Konieczny, Mateusz Wilk

U13: Remis w Nowym Sączu
Równocześnie w Nowym Sączu rozpoczął się mecz dwóch drużyn, które po trzech kolejkach Małopolskiej Ligi Młodzików miały komplet punktów. Zacięty mecz, w którym obie drużyny miały sytuacje by odnieść zwycięstwo, ostatecznie zakończył się bezbramkowym remisem.

4. kolejka, Małopolska Liga Młodzików
1 września, godz. 10:00, Nowy Sącz
Sandecja Nowy Sącz – Wisła Kraków 0:0

Wisła Kraków: Jakub Stępak – Dawid Czechowicz, Maciej Pachel, Michał Prochwicz, Tomasz Stanaszek, Dominik Maśnica, Karol Szablowski, Bartosz Szynalik, Jakub Tyliba oraz Damian Hoyo-Kowalski, Jakub Krzyżanowski, Paweł Guzik, Maciej Kasia, Mateusz Kusiak, Hugo Woyna-Orlewicz

U15: Gol co pięć minut
Po wyniku pierwszej połowy mało kto mógł się spodziewać, że druga zakończy się totalną deklasacją ze strony Wisły Kraków. W trzeciej kolejce CLJ U15 Biała Gwiazda udała się do Juventy Starachowice. Klub Partnerski Wisły do przerwy utrzymywał korzystny dla siebie rezultat – mimo przewagi Wisły na tablicy wyników widniało 0:0. Jednak po przerwie… Wiślacy postawili na intensywne ataki. Wynik otworzył w 46. minucie Kacper Zborowski. 60 sekund później podwyższył Karol Tokarczyk. Zborowski wpisał się na listę strzelców ponownie 10 minut później. Po godzinie gry Wisła prowadziła 3:0, ale gdy już znalazła sposób na gospodarzy, to wciąż atakowała. Efektem tego były dwie bramki Michała Opalskiego oraz po jednej Bartosza Seweryna, Kacpra Filo i Roberta Zaborowskiego. Do gry po kontuzji wrócił Mikołaj Zięba, dla którego był to pierwszy występ od trzech miesięcy.

3. kolejka, Centralna Liga Juniorów U15
1 września, godz. 13:00, Starachowice
Juventa Starachowice – Wisła Kraków 0:8 (0:0)
Kacper Zborowski 46′, 59′, Karol Tokarczyk 47′, Michał Opalski 61′, 65′, Bartosz Seweryn 68′, Kacper Filo 79′, Robert Zaborowski 80′

Wisła Kraków: Eryk Dudek – Kacper Filo, Mariusz Kutwa, Bartosz Kutrzeba, Kacper Zborowski – Dorian Gądek, Wojciech Urbański (r. 2005), Dawid Kędziora – Oliwer Oczkowski, Karol Tokarczyk, Bartosz Seweryn oraz Michał Opalski, Mikołaj Zięba, Kacper Zmysło, Robert Zaborowski

U17: Zasłużona wygrana Stali
Ostatnim akcentem soboty był mecz 3. kolejki CLJ U17. Do Krakowa przyjechała Stal Mielec, która bardzo pewnie weszła w mecz. Już w pierwszym kwadransie dwukrotnie piłkę z siatki wyciągał Wiktor Skrzyński, jednak na jego szczęście przy obu strzałach gości sędziowie dopatrzyli się spalonych. Jednak nie mieli wątpliwości by w 32. minucie podyktować po faulu Patryka Pischingera rzut karny. Został on pewnie zamieniony na bramkę. Stal mogła na przerwę schodzić z dwubramkową przewagą, ale Skrzyńskiego uratowała poprzeczka. Po zmianie stron Wisła była daleka od wyrównania, tymczasem Stal po strzale z dystansu zwiększyła przewagę. Na pięć minut przed końcem bramkę kontaktową po dośrodkowaniu Bartosza Ogłazy strzelił Jakub Lorek i gdy wydawało się, że Wisła powalczy jeszcze o remis, została skarcona kontratakiem, zakończonym trzecim trafieniem. Po dwóch meczach Wisła ma trzy punkty, a w najbliższą środę zagra w Starachowicach zaległy mecz 2. kolejki przeciwko Juvencie.