Podsumowanie: Weekend nie dla wszystkich udany

Październik
2017

Kategoria Aktualności / U-12 / U-13 / U-14 / U-15 / U-16 / U-17

BAZ10072017-9925

Nie był to idealny weekend dla niektórych naszych drużyn. W szkoleniu wynik nie jest najważniejszy, ale zawsze lepiej kończy się tydzień pracy na treningach zwycięstwem. Te odniosły roczniki 2001 i 2006. Pozostali remisowali, bądź przegrywali.

W piątek po trzy punkty w Tarnowie sięgnęła Wisła Kraków 2001. Wiślacy do przerwy prowadzili 2:0 po wykorzystanych rzutach karnych przez Grzegorza Janiczaka i Damiana Korczyka. Druga połowa zaczęła się od kontaktowego trafienia Tarnovii, ale później strzelali już tylko nasi zawodnicy. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:1.

11. kolejka Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych
6 września, godz. 16:00, ul. Bandrowskiego 9, Tarnów
Tarnovia Tarnów – Wisła Kraków 1:7 (0:2)
Grzegorz Janiczak, Damian Korczyk, Dawid Jampich, Dariusz Partyka, Jan Dziadkowiec 2

Wisła Kraków: Kamil Broda – Jakub Zawada, Tomasz Kolendowski, Dawid Jampich, Jakub Kościelniak – Kamil Bentkowski, Grzegorz Janiczak, Jan Sejdak – Sławomir Chmiel, Wojciech Ruśniak, Damian Korczyk oraz Maciej Kantyka, Jan Dziadkowiec, Bartosz Główczyk, Michał Zając, Michał Cienkosz, Kacper Durda, Dariusz Partyka

Mniej udanie zagrała druga nasza drużyna występująca w MLJM – rocznik 2002. Podopieczni trenera Adriana Filipka przegrali na Garbarni 0:1. A jedyną bramkę stracili w… pierwszej minucie meczu. Później, przez 79 minut, żadna z drużyn nie potrafiła przełamać impasu. Po 11 kolejkach rocznik 2001 zajmuje drugie miejsce ze stratą trzech punktów do pierwszego Progresu, a Wisła 2002 jest szósta, ale ma do rozegrania dwa zaległe spotkania.

7 września, godz. 13:30, ul. Rydlówka 23, Kraków
Garbarnia Kraków – Wisła Kraków 1:0 (1:0)

Wisła Kraków: Szymon Goch – Patryk Pischinger, Konrad Konik, Jakub Zima, Jakub Banasik – Aleks Leśniak, Szymon Nocoń, Wiktor Szywacz – Daniel Wolak, Aleksander Buksa, Daniel Muniak oraz Kacper Wydra, Jakub Galos, Jakub Kulig

Remisowo zakończył się pierwszy mecz rundy rewanżowej w Centralnej Lidze Juniorów U15. Relacja oraz zdjęcia z rozegranego w czwartek meczu Wisły 2003 z Sandecją Nowy Sącz TUTAJ.

Punktami podzieliła się Wisła 2004 z Podhalem Nowy Targ. Długo nic na to nie wskazywało ponieważ wiślacy prowadzili od siódmej minuty po bramce z rzutu karnego, którego skutecznie egzekwował sam poszkodowany, czyli Dawid Kędziora. W drugiej połowie przewagę powiększył Michał Opalski i wydawało się, że Wisła, która utrzymywała się przy piłce, nie jest w stanie stracić prowadzenia. Jednak gospodarze w końcówce wykazali się niesamowitą skutecznością rzutów wolnych – idealnie uderzając najpierw z 30., a parę minut później z 25. metrów. Wiślacy pozostali liderem w swojej lidze. Drugie, mające jeden mecz więcej, jest Podhale, a trzeci Progres. Zawodnicy z Nowej Huty tracą do Białej Gwiazdy punkt.

Fotogaleria z meczu Podhale Nowy Targ – Wisła Kraków 2004 autorstwa Bartka Ziółkowskiego

7. kolejka Małopolskiej Ligi Trampkarzy 2004, grupa 2
7 września, godz. 11:00, ul. Kolejowa 161, Nowy Targ
Podhale Nowy Targ – Wisła Kraków 2004 2:2 (0:1)
Dawid Kędziora 7′, Michał Opalski 62′

Wisła Kraków: Piotr Zagórowski, – Mateusz Popiela, Mariusz Kutwa, Dawid Kędziora, Oliwier Oczkowski, Michał Opalski, Dominik Sambor, Bartosz Seweryn, Karol Tokarczyk, Kacper Zborowski, Mikołaj Zięba oraz Dorian Gądek, Robert Zaborowski, Bartosz Kutrzeba

Pierwszą porażkę doznała Wisła Kraków 2005. Podopieczni trenera Michała Jani ulegli w Brzesku miejscowemu Okocimskiemu. Miejscowi szybko objęli dwubramkowe prowadzenie, a Wisła bramkę – jak się później okazało – honorową zdobyła dopiero w drugiej połowie.

9. kolejka Małopolskiej Ligi Młodzików
7 września, godz. 10:00, ul. Okocimska 34, Brzesko
Okocimski Brzesko – Wisła Kraków 2:1 (2:0)
Kacper Przybyłko 47′

Wisła Kraków: Mateusz Łacina – Adam Pieniądz, Wojciech Bielecki, Kacper Depta, Kamil Kozik, Dawid Kutermak, Adrian Lewiński, Dawid Morys, Kacper Przybyłko oraz Aleksander Paczka, Kacper Połeć, Adrian Sikora, Bartłomiej Sowa, Krystian Stryszowski, Dawid Vardanyan, Piotr Wójtowicz

Ligowy weekend zakończył mecz domowy Wisły Kraków 2006, która po bramkach Mateusza Kusiaka i Jakuba Tyliby pokonała Słowik Olkusz 2:0. Nasi zawodnicy mają za sobą osiem meczów, w których legitymują się bilansem 7 zwycięstw i jedna porażka, mimo, że grają z rok starszymi rywalami.

10. kolejka I Krakowskiej Ligi Młodzików
7 września, godz. 15:00, ul. Reymonta 22, Kraków
Wisła Kraków – Słowik Olkusz 2:0 (2:0)
Mateusz Kusiak 18′, Jakub Tyliba 24′

Wisła Kraków: Jakub Stępak – Paweł Gwizdowski, Maciej Kasia, Nikodem Kominiak, Mateusz Kusiak, Dominik Maśnica, Piotr Piątek, Bartosz Szynalik, Jakub Tyliba oraz Damian Hoyo-Kowalski, Maciej Kozłowski, Paweł Sajkiewicz