Podsumowanie: Pięć zwycięstw i pechowy Tarnów

Październik
2017

Kategoria Aktualności / U-12 / U-13 / U-14 / U-15 / U-16 / U-17

BAZ10212017-3145

Sześć spotkań w weekend rozegrały drużyny Akademii. Odnotowaliśmy pięć zwycięstw oraz jeden wypadek przy pracy rocznika 2002, który uległ Tarnovii.

Akademia rywalizację zaczęła od piątkowej wygranej rocznika 2001 z rok młodszym Progresem. Wiślacy przez chwilę byli liderem ligi, ale dzień później rówieśnicy z Progresu pokonali Profi Zielonki i nad dwie kolejki przed końcem MLJM mają punkt przewagi.

Pewne zwycięstwo w Wieliczce odniosła Wisła 2004 – podopieczni trenera Tomasza Tchórza w pierwszej połowie strzelili dwie bramki, w drugiej również i wygrali 4:0. W tym samym czasie, rocznik 2005 przebywał w Nowy Sączu, gdzei grał z Dunajcem. Po bramkach Iana Morgana oraz Kacpra Przybyłko trzy punkty powędrowały do Krakowa. Obie drużyny liderują w swoich ligach.

Podobnie zakończyły się mecze roczników 2003 i 2006. Pierwsi wygrali u siebie z Koroną Kielce 5:0 (relacja TUTAJ), a drudzy strzelili Wieczystej Kraków jedną bramkę więcej, ale też jedną stracili. Dopełnieniem weekendu był mecz Wisły z Tarnovią, który ewidentnie Białej Gwieździe nie wyszedł. Już po trzech minutach gospodarze prowadzili, a ostatecznie wygrali 3:0.