Podsumowanie: Nieudany weekend Białej Gwiazdy

Kwiecień
2018

Kategoria Aktualności / U-12 / U-13 / U-14 / U-15 / U-16 / U-17

BAZ04142018-1024

Nie był to najlepszy weekend dla naszych ligowych drużyn. Pięć meczów i tylko jedno zwycięstwo, w dodatku które drużyna U17 odniosła walkowerem.

Pierwszy mecz odbył się już w piątek – Wisła 2005 udała się do Brzeska, gdzie spotkała się z miejscowym Okocimskim. Nie był to udany wyjazd – gospodarze zdobyli cztery bramki, pozwalając sobie strzelić tylko jedną i zasłużone trzy punkty zostały w Brzesku.

Małopolska Liga Młodzików, 6. kolejka
13 kwietnia, godz. 17:00, ul. Mickiewicza 75, Brzesko
Okocimski Brzesko – Wisła Kraków 4:1 (2:0)
Dawid Kutermak 42′

Wisła Kraków: Krystian Stryszowski – Mateusz Satuła, Dawid Kutermak, Maksymilian Żmuda, Dawid Vardanyan, Aleksander Paczka, Adrian Sikora, Ian Morgan, Adam Pieniądz oraz Adrian Lewiński, Wojciech Bielecki, Kamil Kozik

Niewiele lepsze wyniki przyniosła sobota. Najpierw rocznik 2004 podejmował Unię Tarnów. Jednak mimo przewagi i dwóch, Jakuba Jani i Karola Tokarczyka, bardzo dogodnych sytuacji podopiecznym trenera Tomasza Tchórza nie udało się objąć prowadzenia i mecz zakończył się podziałem punktów.

Małopolska Liga Trampkarzy (grupa 2), 13. kolejka
14 kwietnia, godz. 10:00, ul. Reymonta 22, Kraków
Wisła Kraków – Unia Tarnów 0:0

Wisła Kraków: Piotr Zagorówski – Robert Zaborowski, Karol Tokarczyk, Bartosz Seweryn, Dominik Sambor, Bartosz Kutrzeba, Michał Opalski, Dawid Kędziora, Dorian Gądek, Mateusz Popiela oraz Aleksander Stachnik, Kacper Zborowski, Jakub Jania, Eryk Dudek

BAZ04142018-1030

Dwie godziny później na boisko wyszli rok starsi zawodnicy Wisły Kraków i Karpat Krosno. Zaczęło się bardzo dobrze – już w 1. minucie Patryk Fundament dograł piłkę w pole karne, gdzie jednak zabrakło zdecydowania, żeby zmieścić tę piłkę w bramce. Później do głosu zaczęli dochodzić goście, ale to Wisła objęła prowadzenie – Michał Barć zdecydował się na strzał z 30. metrów, czym kompletnie zaskoczył bramkarza i trafieniem w okolice okienka otworzył wynik meczu. Jednak później Wiśle przytrafiła się delikatna tragedia. Krośnianie w odstępie 13 minut do bramki Oskara Witka trafiali czterokrotnie, raz po raz wykorzystując nieporadność defensywy. W drugiej połowie odmieniona Wisła (trener Mateusz Stolarski dokonał w przerwie pięciu zmian) rzuciła się do ataków, ale to goście jako pierwsi byli bliżsi kolejnej bramki – jednak Witek obronił rzut karny. Na dziesięć minut przed końcem Barć zdobył drugą bramkę w meczu, pewnie egzekwując jedenastkę, ale na więcej Wisły nie było tego dnia stać.

Fotogaleria z meczu Wisła 2003 – Karpaty Krosno autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Centralna Liga Juniorów U15 (grupa D), 6. kolejka
14 kwietnia, godz. 14:00, ul. Reymonta 22, Kraków
Wisła Kraków – Karpaty Krosno 2:4 (1:4)
Michał Barć 24′, 70′

Wisła Kraków: Oskar Witek – Patryk Fundament, Bartosz Ogłaza, Filip Olszanicki, Konrad Majerski – Mateusz Kulma, Michał Barć, Jakub Lorek – Krystian Kuchnia, Kacper Myszogląd, Jakub Niedbała (r. 2004) oraz Kacper Chełmecki (r. 2004), Dawid Dąbrowski, Kamil Sanojca, Mateusz Kaleta, Jan Rolski, Filip Leśniak

Niedzielę zaczęliśmy nietypowo – od informacji z Ostrowska, że Dunajec z powodów braków kadrowych nie dojedzie na zaplanowany na 10:00 mecz 5. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. Zawodnicy trenerów Marcina Pluty i Adriana Filipka odbyli godzinny trening, a mecz zostanie uwzględniony w tabeli jako walkower na korzyść Białej Gwiazdy.

BAZ04152018-1547

Zakończeniem weekendowej rywalizacji był mecz pomiędzy Wisłą 2006, a Sandecją Nowy Sącz. Obie drużyny występują w 2. Małopolskiej Lidze Młodzików, jako młodsze od rywali, więc wczorajszy mecz był jedną z nielicznych okazji do rywalizacji z rówieśnikami. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli goście, którzy byli skuteczniejsi od Wisły. Obie drużyny miały swoje sytuacje w tym spotkaniu.

Fotogaleria z meczu Wisła 2006 – Sandecja Nowy Sącz autorstwa Bartka Ziółkowskiego