Maj
2018

Kategoria Aktualności / U-12 / U-13 / U-17

BAZ180501-5866

Trzy mecze zostały rozegrane 1 maja przez drużyny Akademii. Grali najstarsi oraz dwie najmłodsze drużyny – 2005 oraz 2006.

Kamil Bentkowski strzałem z rzutu wolnego otworzył wynik spotkania w Tarnowie. Do 35. minuty w pierwszym meczu rundy rewanżowej Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych panował bezbramkowy remis. W drugiej połowie po bramce dołożyli Jakub Zawada oraz Kacper Durda i Wisła U17 zdobyła swoje 24. punkty wiosną.

Małopolska Liga Juniorów Młodszych, 8. kolejka
1 maja, godz. 11:00, ul. Bandrowskiego 9, Tarnów
Tarnovia Tarnów – Wisła Kraków 0:3 (0:1)
Kamil Bentkowski 35′, Jakub Zawada 46′, Kacper Durda 72′

Wisła Kraków: Maciej Kantyka – Jakub Zawada, Kamil Pachel, Jakub Zima (r. 2002), Szymon Windys – Aleks Leśniak (r. 2002), Kamil Bentkowski, Kacper Durda – Daniel Muniak (r. 2002), Kacper Wydra (r. 2002), Sławomir Chmiel (r. 2002) oraz Aleksander Stachnik (r. 2004), Aleksander Buksa (r. 2003), Wiktor Szywacz (r. 2002), Arkadiusz Kasia, Daniel Wolak (r. 2002), Michał Zając

Do Wadowic udała się Wisła 2005. Podopieczni trenera Michała Jani również zaczynają serię rewanżów, a na pierwszy ogień poszło starcie z wadowiczanami. Wiślacy przede wszystkim byli skuteczni. Do przerwy prowadzili 2:0 po bramkach Mateusza Satuły, natomiast po przerwie po trafieniu dołożyli Kamil Kozik, Adam Pieniądz oraz Dawid Vardanyan. Rywale odpowiedzieli jedną bramką i trzy punkty pojechały do Krakowa. Ważną wiadomością jest powrót do gry Bartłomieja Sowa, który w trakcie zimowego obozu złamał rękę.

1. Małopolska Liga Młodzików, 8. kolejka
1 maja, godz. 11:00, ul. Dworska 1, Tomice
Karol Wadowice – Wisła Kraków 1:5 (0:2)
Mateusz Satuła 15′, 27′, Kamil Kozik 35′, Adam Pieniądz 42′, Dawid Vardanyan 50′

Wisła Kraków: Krystian Stryszowski – Mateusz Satuła, Bartłomiej Sowa, Dawid Kutermak, Kamil Kozik, Dawid Vardanyan, Aleksander Paczka, Dawid Morys, Adam Pieniądz oraz Adrian Lewiński, Kacper Depta, Mateusz Łacina, Piotr Wójtowicz, Adrian Sikora

Mniej szczęścia miała Wisła 2006, która uległa u siebie Dunajcowi Nowy Sącz. Wiślacy powoli przyzwyczajają się do trudnej rywalizacji z większymi rywalami, ale we wtorkowym meczu byli przede wszystkim nieskuteczni, a dwukrotny brak koncentracji, z początku i końca pierwszej połowy, w defensywie sprawił, że rywale wygrali 2:1. Jedyną bramkę dla Białej Gwiazdy zdobył Dominik Maśnica. W drugiej połowie Wisła mogła, a nawet powinna, co najmniej wyrównać, ale nasi zawodnicy ostrzeliwali bramkarza bądź obramowanie bramki.

Fotorelacja z meczu Wisły 2006 z Dunajcem autorstwa Bartka Ziółkowskiego

2. Małopolska Liga Młodzików, 9. kolejka
1 maja, godz. 11:00, ul. Reymonta 22, Kraków
Wisła Kraków – Dunajec Nowy Sącz 1:2 (1:1)
Dominik Maśnica 6′

Wisła Kraków: Jakub Stępak – Paweł Gwizdowski, Maciej Kasia, Nikodem Kominiak, Mateusz Kusiak, Dominik Maśnica, Karol Szablowski, Bartosz Szynalik, Jakub Tyliba oraz Damian Hoyo-Kowalski, Oskar Jenner, Maciej Kozłowski, Paweł Guzik