Wrzesień
2019

Kategoria Aktualności / U-15 / U-17

BAZ190817-4738

Kolejny weekend zmagań w ramach rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów mają za sobą młodzieżowe drużyny Białej Gwiazdy. Podopieczni Rafała Wisłockiego z rocznika U17 w derbowym pojedynku ulegli (0:4) Cracovii, natomiast zespół U15 wrócił z delegacji z Białej Podlaskiej z kompletem punktów. Poniżej prezentujemy wyniki wszystkich spotkań oraz zapowiedź najbliższych.

CLJ U15
7. kolejkę Centralnej Ligi Juniorów w sobotę 28 września rozpoczęło starcie pomiędzy TOP 54 Biała Podlaska a Wisłą Kraków. Podopieczni trenera Patryka Jałochy wrócili z delegacji z kompletem punktów. Bramkę, dającą zwycięstwo, zdobył już w 4. minucie Michał Głogowski. W drugim, sobotnim pojedynku także wygrali goście: Akademia Piłkarska 21 pokonała (2:0) Stal Rzeszów. W niedzielę, Korona Kielce podzieliła się punktami z Sandecją Nowy Sącz po bezbramkowym remisie, natomiast Motor Lublin pokonał (2:0) Górnik Łęczna, dzięki czemu utrzymał pozycję lidera.

8. kolejka
Sandecja Nowy Sącz – Akademia Piłkarska 21
TOP 54 Biała Podlaska – Górnik Łęczna
Motor Lublin – Korona Kielce
Stal Rzeszów – Wisła Kraków

CLJ U17
Najważniejszym wydarzeniem minionej kolejki w Centralnej Lidze Juniorów U17 był derbowy pojedynek Cracovii i Wisły Kraków. Początek spotkania należał do zawodników Rafała Wisłockiego i nic nie zapowiadało problemów, z jakimi spotkali się nasi juniorzy w drugiej części meczu. W 77. minucie Cracovia pewnie wykorzystała rzut karny i objęła prowadzenie, a w kolejnych 10 minutach zdołała strzelić jeszcze trzy gole i ostatecznie pokonała (4:0) Białą Gwiazdę. Takim samym rezultatem (4:0) zakończyło się starcie TOP 54 Biała Podlaska z BKS-em Lublin, natomiast Karpaty Krosno wygrały (5:2) z Koroną Kielce. W niedzielę rozegrano tylko jedno spotkanie, w którym Podgórze Kraków przegrało (1:2) ze Stalą Mielec.