Sierpień
2019

Kategoria Aktualności / U-15 / U-17

BAZ190817-4657

Nasze drużyny zainaugurowały rozgrywki w Centralnej Lidze Juniorów. Zespół U15 wysoko, bo aż 5:0 pokonał Stal Rzeszów, natomiast U17 podzielił się punktami z Podgórzem Kraków. Poniżej prezentujemy podsumowanie wszystkich spotkań oraz zapowiedź najbliższych.

CLJ U15
Najwięcej goli, bo aż pięć padło w Krakowie w spotkaniu Wisły ze Stalą Rzeszów. Strzelanie dla „Białej Gwiazdy” w pięknym stylu rozpoczął Jakub Krzyżanowski, trafiając bezpośrednio z rzutu wolnego w samo okienko. Dwa trafienia na swoje konto dopisał Mateusz Stanek, a po jednej bramce dorzucili Wojciech Urbański oraz Michał Bajor. Dzień później, Korona Kielce zremisowała (1:1) z Motorem Lublin, a kolejny rywal Wiślaków – Akademia Piłkarska 21 przegrał (0:1) z Sandecją Nowy Sącz. 1. kolejka zakończyła się dość nietypowo, bo we wtorek 20 sierpnia bezbramkowym remisem Górnika Łęczna z Top 54 Biała Podlaska.

2. kolejka
Stal Rzeszów – Górnik Łęczna
Sandecja Nowy Sącz – Motor Lublin
Akademia Piłkarska 21 – Wisła Kraków
Top 54 Biała Podlaska – Korona Kielce

CLJ U17
Pięć bramek padło też w spotkaniu Stali Mielec z Karpatami Krosno. Kolejny rywal Wiślaków na przerwę schodził, prowadząc 2:0, lecz na tym nie poprzestał i w drugiej połowie dorzucił jeszcze trzy trafienia. Zwieńczeniem meczu było to ostatnie – autorstwa Łukasza Steca. Piłka po strzale z około 20. metra odbiła się od poprzeczki i spadła tuż za linią bramkową. Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie Korony Kielce z TOP 54 Biała Podlaska, lecz to nie jedyny podział punktów w grupie D. Wisła, prowadzona przez Dawida Będkowskiego zremisowała (1:1) z Podgórzem Kraków. Nasz zespół bardzo szybko stracił gola, jednak konsekwentnie dążył do odrobienia strat, czego dowodem jest bramka Karola Sałamaja, zdobyta jeszcze przed przerwą. Ostatnie spotkanie zostało rozegrane w Lublinie, gdzie BKS uległ (0:3) Cracovii.