Sierpień
2019

Kategoria Aktualności / U-17

DSC_2249

Młodzież z Akademii coraz śmielej puka do piłki seniorskiej. We wczorajszym meczu drugiej drużyny Wisły Kraków w bramce stanął 15-letni Piotr Zagórowski, a bramki na wagę trzech punktów strzelali dwa lata starsi Szymon Nocoń i Sławomir Chmiel.

W meczu piątej kolejki IV ligi gr. zachodniej Wisła II udała się na obiekt Węgrzcanki Wegrzce Wielkie. Trener Adrian Filipek desygnował do gry od pierwszych minut między innymi Sławomira Chmiela, Jakuba Zimę i Michała Kota – zawodników urodzonych w 2002 roku. Jednak jeszcze przed rozpoczęciem meczu Kota podmienił w bramce Piotr Zagórowski, który jeszcze w tamtym sezonie występował w CLJ U15. Dla młodego bramkarza był to drugi kontakt z piłką na poziomie seniorskim – w niedzielę zaliczył kilkuminutowy debiut w wygranym meczu z Beskidem Andrychów. W środę miał trochę więcej pracy z której wywiązał się bardzo dobrze. Wiślacy przegrywali w tym meczu 0:1, ale kilka dobrych interwencji Zagórowskiego pozwoliło im wrócić do gry.

DSC_2686

Na początku drugiej połowy stan meczu wyrównał Emmanuel Kumah, chwilę później świetnie obronił znowu Zagorówski, a w 72. minucie po strzale z dystansu prowadzenie Białej Gwieździe dał Sławomir Chmiel. Cztery minuty później było już 3:1 – bramkę zdobył wprowadzony w drugiej połowie Szymon Nocoń. Dla obu zawodników były to premierowe trafienia. Ostatecznie Wisła II wygrała 3:1 i po pięciu meczach ma 9 punktów. W meczu wystąpili również Jakub Bartosz, Jakub Zima, Damian Korczyk, Kamil Bentkowski, Patryk Plewka, Arkadiusz Kasia oraz Daniel Wolak.