Piłkarze Wisły Kraków dołączają do naboru Akademii

29
Sierpień
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / Grupa naborowa / U-7

wszyscy_pilkarze_razem

Kolejna nowość w sezonie 2016/17 w Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków będzie dotyczyła najmłodszych grup – naborowej i Wiślackich Skrzatów. Ich patronami zostaną piłkarze pierwszej drużyny Wisły Kraków. Efekty akcji mogliście zauważyć już przed meczem Wisły ze Śląskiem Wrocław w piątek.

FOTO: Sobotni trening otwarty grupy naborowej i Wiślackich Skrzatów

Od tej pory każdy rocznik od 2010 do 2013 będzie miał swoich Patronów. I to jakich! U najmłodszych będą to Radosław Sobolewski i Arkadiusz Głowacki, dwie legendy krakowskiego klubu. Wśród 2012 – Paweł Brożek i Rafał Boguski, duet który tworzy najnowszą historię Białej Gwiazdy, a w 2011 Patryk Małecki i Jakub Bartosz, wychowankowie Wisły, oddani wiślackim barwom. Z kolei Krzysztof Mączyński i Alan Uryga, dwa najstarsi stażem wychowankowie Wisły, reprezentaci kadry A i młodzieżowej, będą przyglądać się grupie naborowej. – Dbanie o historię Wisły to jeden z elementów szkolenia w Akademii. Wśród patronów mamy osoby zasłużone, wśród wielu uznawanych za legendy Białej Gwiazdy, oraz zawodników, którzy tutaj się wychowali. Mamy nadzieję, że będą to osoby, na których nasze najmłodsze pociechy będą mogły się wzorować – mówi Piotr Wijata, Koordynator Wiślackich Skrzatów.

Informacje dot. naboru do Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków

Powołanie piłkarzy pierwszej drużyny na Patronów ma też zachęcać dzieci do uprawiania sportu, żeby dążyli oni do tego by być jak ich bohaterowie. – Miło nam, że piłkarze zgodzili się i zainteresowali akcją. Dostali już zaproszenie na sobotę, kiedy to planujemy zrobić turniej dzikich drużyn. Każdy z roczników 2010-2013 może do nas na Reymonta 22 przyjść i zagrać w drużynie z Radkiem Sobolewskim. Myślę, że dla mnie byłoby to spore przeżycie, a co dopiero dla takich maluchów – mówi Rafał Wisłocki, Dyrektor Akademii. Piłkarze mają być angażowani w ważne wydarzenia Wiślackich Skrzatów, jak choćby Mikołajki. Rok temu młodych kandydatów na piłkarzy odwiedzili i wręczyli prezenty Michał Miśkiewicz, Alan Uryga, Donald Guerrier i Kamil Kuczak. – Byłoby fajnie na pewno, szanujemy wolny czas każdej osoby, bo sami wiemy, że jest o niego ciężko, ale myślę, że raz na jakiś czas uda się coś zorganizować. Postępujemy według dewizy, że najważniejszy jest szczery uśmiech dziecka, więc będziemy robić wszystko żeby do niego doprowadzić – podsumowuje Wisłocki.

Patroni Wiślackich Skrzatów i grupy naborowej Akademii to łącznie: 1643 mecze w barwach Białej Gwiazdy, 276 bramek i 25 Mistrzostw Polski. Zapraszamy do zapisów do Akademii 13-krotnego Mistrza Polski. Przyjść, zapisać się i trenować może każdy!

sobolewski

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x