Pierwszy dzień we Lwowie z przewagą gospodarzy

Luty
2018

Kategoria Aktualności / U-14 / U-15 / U-16 / U-17

BAZ02242018-3664

Pierwsza seria gier na ukraińskiej ziemi dla lwowian. W czterech sobotnich sparingach trzykrotnie lepsze okazały się Karpaty. Jedyne zwycięstwo odniosła drużyna U17B. W niedzielę rewanże.

Fotogaleria z pierwszego dnia Wisły we Lwowie autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Rywalizacja Wisła Kraków – Karpaty Lwów została rozbita na cztery mecze następujące po sobie. Jako pierwsi wybiegli zawodnicy z roczników 2002 (w Wiśle dodatkowo zagrali rok starsi bramkarz Maciej Kantyka oraz Jan Sejdak i Michał Zając). Po bramkach Patryka Pischingera i Wiktora Szywacza w ostatniej minucie nasi zawodnicy odnieśli zwycięstwo 2:1. Był to mecz, w którym więcej sytuacji stworzyli gospodarze, ale to wiślacy byli konkretniejsi. Inny obrót wydarzeń przybrał następny mecz – drużyn U17. Wiślacy wystartowali z wysokiego C i przez pierwszy kwadrans tłamsili rywala. Efektem tego był gol Kacpra Wydry. Idealną okazję na 2:0 miał Sławomir Chmiel, ale skrzydłowy będąc około dziesięć metrów od bramki uderzył w bramkarza, mimo, że bramka była w większości odsłonięta. Sytuacji Biała Gwiazda miał więcej, ale ich niewykorzystanie zemściło się. Najpierw zabrakło porozumienia między Kamilem Bentkowskim i Dariuszem Partyką, co skrzętnie gospodarze wykorzystali. Później Partyka skierował piłkę, posłaną w pole karne Wisły z bocznego sektora, do własnej bramki. Ostatecznie Ukraińcy zrewanżowali się szybko wygraną 3:1.

BAZ02242018-3571

Na innym boisku, ale po meczach starszych, granie zaczęli najpierw rocznik 2004, a później 2003. Mecz najmłodszych należał do wyrównanych, pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie gospodarze, ale dobrze w bramce spisał się Piotr Zagórowski, a chwilę później dwukrotnie w jednej akcji piłkę z linii bramkowej ofiarnie wybijał Bartosz Kutrzeba. Ukraińcy dopięli swego w ostatniej minucie pierwszej połowy – napastnik zwiódł w polu karnych Roberta Zaborowskiego i posłał piłkę obok Zagórowskiego. Po zmianie stron podopieczni trenera Tomasza Tchórza zagrali ofensywniej co przyniosło bramkę Kacpra Chełmeckiego. Wcześniej napastnika świetnym podaniem obsłużył Karol Tokarczyk. Niestety 120 sekund po wyrównującym golu Karpaty ponownie wyszły na prowadzenie, którego do końca meczu już nie oddały.

BAZ02242018-3714

Mecz rocznika 2003, który zamykał dzień zmagań we Lwowie, zaczął się od mocnego uderzenia gospodarzy. Po dziesięciu minutach było 2:0, głównie z powodu katastrofalnych błędów w obronie. Wiślacy dali się zepchnąć do defensywy, a z przodu brakowało siły przebicia. Tak wyglądała pierwsza połowa. W drugiej, po dokonaniu trzech zmian, do głosu zaczęli dochodzić Wiślacy, choć zaczęło się od skutecznej interwencji Oskara Witka, który wyszedł zwycięską ręką z pojedynku z napastnikiem gospodarzy. Dobre okazje dla Wisły mieli Michał Barć, który dwukrotnie próbował strzałów z dystansu i za każdym razem brakowało niewiele oraz Filip Leśniak, który najpierw nie przeciął dośrodkowania Barcia, a później z bliska uderzył głową w bramkarza. Wiślacy grali do końca i w drugiej połowie lwowianie raczej ograniczyli się do kontrataków, z którymi defensywa oraz bramkarz Wisły sobie radzili.