Lipiec
2016

Kategoria Aktualności

Jakub Bartosz

Z przytupem w nowy sezon wszedł Jakub Bartosz. Młody obrońca zagrał wczoraj 90 minut przeciwko Pogoni Szczecin, a Biała Gwiazda po golach Pawła Brożka i Rafała Pietrzaka wygrała z Pogonią Szczecin 2:1. Bartosz może mieć więc powody do zadowolenia. W dodatku w tym tygodniu otrzymał powołanie do reprezentacji młodzieżowej.

Trener Dariusz Wdowczyk również mógł być zadowolony z jego występu.- Nie ma nic lepszego niż zdrowa rywalizacja Bobana Jovicia z Kubą Bartoszem. Są to gracze na równym poziomie – mówił po spotkaniu szkoleniowiec Wisły. Po okresie przygotowawczym wyższe notowania miał właśnie Słoweniec, który szykowany był do gry od pierwszej minuty. Kontuzja jednak sprawiła, że przed kolejną szansą występu stanął młody wychowanek. I jeżeli ktoś mógł się obawiać o dyspozycję prawej strony Wisły to już pierwsze minuty Bartosza rozwiały wszelkie wątpliwości, a dalszy przebieg meczu potwierdził jedynie, że Bartosz udanie zastąpił starszego kolegę.

19-latek w swoim ósmym występie w ekstraklasie zagrał bardzo poprawnie z tyłu, coraz śmielej też podłączając się do akcji ofensywnych Białej Gwiazdy. Szczególnie w pamięć zapadły dwie próby ogrania w bardzo widowiskowy sposób Mateusza Lewandowskiego, lewego obrońcę szczecinian, w pierwszej połowie. Raz Bartoszowi się to udało, co zostało docenione salwą braw. Z kolei na początku drugiej połowy do spółki ze Zdenkiem Ondraszkiem przeprowadził świetną dwójkową akcję. Dograł idealnie, jednak Czechowi zabrakło naprawdę niewiele, by dać Białej Gwieździe wtedy prowadzenie. W grze defensywnej wyróżniał się z pewnością zawziętością, ale też spokojem, jak choćby pod koniec spotkania, kiedy spokojnie nabił przeciwnika, wywalczając aut.

Był to dla Bartosza ósmy mecz w pierwszej drużynie Wisły, piąty od pierwszej do ostatniej minuty. Jego dobra dyspozycja została doceniona przez Miłosza Stępińskiego, trenera reprezentacji Polski do lat 20, który powołał Bartosza na konsultację szkoleniową kadry w dniach od 1 do 3 sierpnia w Zielonce.

Warto nadmienić, że cały mecz zagrał Alan Uryga (po raz 75. w ekstraklasie), a w osiemnastce meczowej znaleźli się również Mateusz Zając i Piotr Żemło.

Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 2:1 (1:1)
Brożek 3′, Pietrzak 82′

Wisła Kraków: Miśkiewicz – Bartosz, Uryga, Cywka, Sadlok, Mójta (69. Pietrzak) – Drzazga (46. Boguski), Brlek, Małecki (75. Zachara) – Brożek, Ondrasek