OLM: Wiślacy kończą ligę derbową wygraną!

07
Listopad
2015

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12

11072015a_022

W ostatniej kolejce Okręgowej Ligi Młodzików Wisła Kraków U-12 nie pozostawiła złudzeń Cracovii i pewnie wygrała 4:0, kończąc rozgrywki na pozycji lidera. Rezultat tego spotkania mógł być okazalszy, ale zawodnicy Białej Gwiazdy nie wykorzystali wszystkich dogodnych sytuacji. Jednak przy takim wyniku trudno mówić o nieskuteczności. – Jeszcze nie widziałem drużyny, która wykorzystałaby wszystkie sytuacje w meczu. Cieszy to, że po raz kolejny zdobywamy gole po planowanych akcjach oraz ze stałego fragmentu gry – mówił po meczu trener Michał Jania.

Spotkanie zgodnie z oczekiwaniami lepiej rozpoczęli gospodarze. Cracovia ograniczała się do wybijania piłek, które w większości przypadków padały łupem, stosujących wysoki pressing, wiślaków. Zawodnicy trenera Jani próbowali strzałów z dystansu, ale pierwsza bramka padła po stałym fragmencie gry. Stanisław Tynor dośrodkował idealnie na głowę Bartosza Kutrzeby, który pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi gości na skuteczną interwencję. Chwilę później Dawid Kędziora wykorzystał zamieszanie w polu karnym i było już 2:0. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, mimo kilku dogodnych sytuacji. Druga połowa rozpoczęła się od błyskawicznego trafienia Tynora. Wynik spotkania ustalił strzałem od słupka Jakub Jania.

Zobacz galerię meczową!

Odbieraliśmy piłkę wysoko, w momencie odbioru mieliśmy mało miejsca, żeby rozegrać akcję, w związku z tym chłopaki chcieli zakończyć to strzałem. Trzeba zaznaczyć, że dzisiejszy wynik mógł być wyższy, gdybyśmy wykorzystali część sytuacji, które sobie stworzyliśmy. Ale jeszcze nie widziałem drużyny, która wykorzystałaby wszystkie sytuacje w meczu. Na pewno stać chłopaków na lepszą grę, cieszy to, że po raz kolejny zdobywamy gole po planowanych akcjach oraz ze stałego fragmentu gry. Oprócz jednego spotkania z Progresem, gdzie chłopaki walczyli, ale przeciwnik okazał się lepszy, uważam, że z każdego meczu można wyciągnąć pozytywne wnioski. Runda udana, ja mówiłem chłopakom po wakacjach, że to ich pierwsze mecze na większym boisku i to w dodatku przeciwko starszym przeciwnikom. Do tego sukces z rywalem zagranicznym. Uważam, że przed tymi chłopakami – poza oczywiście aspektami piłkarskimi – dużo też pracy pod względem mentalnym, żeby oni regularnie planowo grali każdą akcję – podsumował spotkanie trener Michał Jania.

10. kolejka, Okręgowa Liga Młodzików
Kraków, ul. Reymonta 22, 07.11, 10:05
Wisła Kraków – Cracovia 4:0 (2:0)

Bartosz Kutrzeba 14′, Dawid Kędziora 25′, Stanisław Tynor 34′, Jakub Jania 57′

Wisła Kraków: Szymon Kucharski – Jakub Jania, Aleksander Karagiannakos, Dawid Kędziora, Patryk Kościółek, Bartosz Kutrzeba, Michał Raś, Bartosz Seweryn, Stanisław Tynor, Jakub Libura, Jakub Madejski, Bartłomiej Wolak

11072015a_028

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x