Maj
2016

Kategoria Aktualności / U-12

2004

W sobotę Wisła Kraków 2004 rozgrywała małe derby Krakowa z Hutnikiem Nowa Huta. Podopiecznym Michała Jani w ostatnich kolejkach nie sprzyjało szczęście, jednak wreszcie udało się przerwać złą passę, wygrywając w dobrym stylu 4:2.

Wisła mogła szybko wyjść na prowadzenie, jednak bardzo dobrze zachował się bramkarz Hutnika, który obronił strzał Karola Tokarczyka. Chwilę później przegrywaliśmy 0:1 po rzucie rożnym, jednak wiślacy od razu ruszyli do odrabiania strat. W 10. minucie Robert Zaborowski bezpośrednio z rzutu rożnego pokonał bramkarza gospodarzy. Po przerwie Biała Gwiazda podkręciła tempo, co musiało się skończyć następnymi golami. Stanisław Tynor podał prostopadle do Tokarczyka, a ten umieścił piłkę w siatce. Niestety, po chwili było 2:2, a bramka znowu padła po rzucie rożnym. Ostatecznie to Wisła przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę, najpierw Bartłomiej Wolak podał do Kacpra Filo, a ten zdobył bramkę, a w ostatniej akcji meczu po podaniu aktywnego Tokarczyka Patryk Kościółek przelobował bramkarza i ustalił wynik na 4:2 dla krakowskiej Wisły.

W poprzednich meczach nie sprzyjało nam szczęście, a dzisiaj wreszcie było przy nas. Jestem zły jeśli chodzi o nasze zachowanie przy stałych fragmentach gry, natomiast jestem zadowolony z postawy drużyny, podobało mi się w jaki sposób przeprowadzaliśmy akcje ofensywne. Na treningach zajmujemy się akcjami oskrzydlającymi oraz otwierającymi podaniami i dzisiaj wyglądało to dobrze – powiedział po meczu trener Michał Jania