Ogłaza, Majerski i Łąk dołączają do Wisły

12
Marzec
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

BAZ02182018-3191

Pod koniec ubiegłego tygodnia zgłoszeni oraz potwierdzeni do gry w barwach Wisły Kraków zostali trzej nowi zawodnicy. Bartosz Ogłaza, Konrad Majerski oraz Oskar Łąk będą wiosną reprezentować występowali z Białą Gwiazdą na piersi. Wszyscy urodzili się w 2003 roku i trenują w drużynie U15, która w najbliższy weekend zainauguruje rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów.

Wisła 2003 jesienią w grupie D CLJ U15 zaprezentowała się bardzo dobrze – wygrywając jedenaście spotkań, a w pozostałych trzech remisując. Jednak postanowiono jeszcze wzmocnić rywalizację i do drużyny dołączyło trzech zawodników – Konrad Majerski, Bartosz Ogłaza oraz Oskar Łąk. Dwóch pierwszych rywalizowało przeciwko Wiśle w CLJ U15, odpowiednio, w barwach Sandecji Nowy Sącz i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, natomiast Łąk w Czarnych Połaniec rywalizował w świętokrzyskiej lidze i robił to bardzo dobrze – tylko jesienią zdobył 27 bramek.

Sylwetki nowych zawodników Białej Gwiazdy przybliżył trener Wisły 2003, Mateusz Stolarski:

Konrad Majerski to zawodnik, który był w Sandecji Nowy Sącz, zawsze się tam wyróżniał. Bardzo dynamiczny, z bardzo dobrą lewą nogą, wygrywający dużo pojedynków. Może grać na lewej obronie bądź pomocy. Myślę, że znacząco wzmocni nasz rocznik, szczególnie, ze był już raz na konsultacjach szerokiej kadry reprezentacji Polski.

Oskar Łąk jest napastnikiem z bardzo dobrym uderzeniem z obu nóg. Potrafi w tempo wyjść do piłki prostopadłej, lubi grać na pograniczu spalonego. Jeżeli dobrze wkomponuje się w zespół powinien mieć dobre liczby w ofensywie.

Bartosz Ogłaza ma osobowość lidera. Jest to twardo grający środkowy obrońca, który daje nam wiele wariantów w wyprowadzaniu piłki. Myślę, że podniesie poziom rywalizacji, ponieważ może występować na środku obrony oraz jako defensywny pomocnik.

Nowi zawodnicy Białej Gwiazdy byli długo obserwowani przez dział skautingu Akademii. Pod koniec ubiegłego roku przyjechali do Krakowa na kilka dni treningów oraz sparing z Rakowem Częstochowa. Później byli też sprawdzani na tle juniorów młodszych Garbarni Kraków. Po tych meczach zapadła decyzja o ściągnięciu ich do Krakowa. Łąk oraz Majerski zostali wypożyczeni do końca przyszłego sezonu, natomiast Ogłaza przeszedł do Wisły na mocy transferu definitywnego. Wszyscy przed szansą debiutu staną już w najbliższy weekend – przeciwko SMS Jarosław w drugiej kolejce CLJ U15.

Na zdjęciu od lewej: Oskar Łąk, Bartosz Ogłaza, Konrad Majerski.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x