Odbyło się spotkanie Klubów Partnerskich

01
Grudzień
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

manuel-junco-rafal-wislocki-wisla-krakow

Przedstawiciele Wisły Kraków SA oraz Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków ugościli wczoraj Kluby Partnerskie w sali konferencyjnej na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana. Omawiana była wizja przyszłej współpracy.

Na spotkanie stawili się Manuel Junco, Wiceprezes ds. Sportowych Wisły Kraków SA, Mateusz Kostecki, Szef Skautingu Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków oraz Rafał Wisłocki, Dyrektor Zarządzający Akademii. Przywitali gości z klubów: Górnik Jaworzno, PUKS Karol Wadowice, Górnik Libiąż, AP Goal Nawojowa oraz Wolanka Wola Filipowska. – Jestem tu od dwóch miesięcy i jednym z moich celów była zmiana relacji między pierwszą drużyną a drużynami młodzieżowymi. Powoli to się dzieje, są pierwsze efekty – przywitał gości Junco. Zwrócił uwagę, że już teraz pięciu zawodników z Centralnej Ligi Juniorów trenuje z zespołem trenerów Sobolewskiego i Kmiecika. – Na razie tylko tyle, ponieważ chcemy, żeby jakość była wysoka. Mamy przykłady Porębskiego czy Purchy, którzy przebijają się do kadry meczowej – mówił. Zwrócił też uwagę, że Wisła będzie chciała stawiać na młodzież, widzi dla niej miejsce w składzie Białej Gwiazdy. – Liczymy na współpracę z Klubami Partnerskimi. Najpierw będzie szukać piłkarzy w swoim gronie, dopiero później dalej – zapowiedział. Podał też przykład Atletico Madryt, w którym jedynym wychowankiem spoza promienia 200 km jest Antoine Griezmann.

Następnie głos zabrał Mateusz Kostecki, który opowiadział o strukturze skautingu w Akademii. – Zaczynalismy od dwóch skautów na Małopolskę i jednego na Podkarpacie, teraz łącznie jest ich dziesięciu, a prowadzimy kolejne rozmowy – powiedział. Z kolei Rafał Wisłocki zwrócił uwagę, że współpraca z Klubami Partnerskimi to istotny punkt rozwoju szkolenia w Wiśle. – Chcemy powiedzieć, że Biała Gwiazda opanuje południe Polski. Do tego jednak potrzebujemy współpracy na najwyższym poziomie z Klubami – mówi. Na to samo zwracał uwagę wczoraj. – Odbyliśmy już rozmowę z kandydatem na Koordynatora Klubów Partnerskich, jest to osoba z międzynarodowym doświadczeniem, dodatkowo mocno zaangażowana w życie Wisły Kraków – mówił. Nie zdradził z kim prowadzone są te rozmowy, ale zapowiedział, że decyzje zapadną w styczniu.

Osoby związane z Wisłą przedstawiły swój pomysł na współpracy, opowiedzieli o zawodnikach, którzy niedawno z Klubów trafiły na Reymonta 22. Następnie wysłuchali trenerów oraz działaczy przyjezdnych. Miejmy nadzieję, że chęć rozwoju oraz współpracy przełoży się wkrótce na efekty i koszulkę z Białą Gwiazdą zakładać będą chłopcy z Libiąża, Jaworzna oraz innych Klubów. Po spotkaniu na 10 minut przed rozpoczęciem meczu 1/4 finału Pucharu Polski mieliśmy uroczysty przemarsz Klubów. Oprócz obecnych na spotkaniu pojawiły się również dzieci z Szkoły Futbolu Staniątki, Sokoła Stary Sącz i Orzełka Przeworsk.

baz11302016-1300

baz11302016-1324

baz11302016-1328

baz11302016-1333

baz11302016-1316

baz11302016-1318

baz11302016-1307

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x