Luty
2016

Kategoria Aktualności / U-16

DSC_0706 (Kopiowanie)

W pierwszym tegorocznym sparingu Juniorzy Młodsi Wisły Kraków okazali się lepsi od Górnika Zabrze U-18. Goście zaczęli od prowadzenia 2:0, ale zawodnicy Białej Gwiazdy po bramkach zawodnika testowanego i dwóch Michała Banika przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Lepiej spotkanie rozpoczął Górnik, który wysokim pressingiem spychał Wisłę do defensywy. I szybko też skorzystał na jej gapiostwie. Patryk Pawela podał piłkę do Piotra Świątko zbyt krótko i napastnik zabrzan bezlistośnie wykorzystał dogodną sytuację. Chwilę później bramkarz Białej Gwiazdy ratował kolegów broniąc strzał w sytuacji jeden na jednego. Górnik dążył do strzelenia drugiej bramki i dopiął swego w 19. minucie. Goście zagrali szybko, na jeden kontakt, i choć Pawela odbił strzał to piłka ostatecznie wpadła do jego bramki. Od tego momentu coraz lepiej grali wiślacy. Tuż przed przerwą bramkę kontaktową zdobył zawodnik testowany wykorzystując zamieszanie w polu karnym. Chwilę wcześniej Filip Paryła, po dobrym podaniu Norberta Stachury, mógł zdobyć bramkę, ale jego strzał z bliska został zablokowany.

DSC_0704 (Kopiowanie)

W drugiej połowie trener Regulski wymienił całą jedenastkę, ale obraz gry z końcówki pierwszej odsłony się nie zmienił. Świetną okazję Hubertowi Sobolewskiemu wypracował prostopadłym podaniem Filip Handzlik, ale skrzydłowy Wisły uderzył wprost w bramkarza. Wynik 1:2 utrzymywał się długo, ale w końcówce Michał Banik dwukrotnie znalazł sposób na zabrzan. Najpierw zszedł do środka i mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi, a trzy minuty później go przelobował.

Zaczęliśmy trochę nerwowo, ale jestem zadowolony. Po takiej mocniejszej pracy w Myślenicach ten spadek jakościowy był wkalkulowany. Brakuje jeszcze trochę agresywności w odbiorze, dynamiki, ale myślę, że to z czasem przyjdzie. Zagraliśmy z wymagającym rywalem, zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy agresywnie nas podeszli i zepchnęli do defensywy, a trzeba pamiętać, że szczególnie w pierwszej połowie grali tam chłopcy o rok starsi – podsumował sparing trener Paweł Regulski.

Wisła Kraków U-17 – Górnik Zabrze 3:2 (1:2)
zawodnik testowany 31′ , Michał Banik 76′, 79′

Wisła Kraków: (I połowa) Patryk Pawela – Hubert Krusinowski, Miłosz Stawowy, Piotr Świątko, Piotr Martuszewski (Jakub Żółkoś)- Jakub Łyczak (Filip Paryła), Karol Rak, Norbert Stachura, Adrian Kudelski, Mateusz Wyjadłowski – zawodnik testowany

(II połowa) Kacper Loranc – Dawid Pasternak, Kacper Pandyra, Kacper Laskoś, Michał Bujas – Kamil Ogorzały, Filip Handzlik, Jakub Jędras, Błażej Skórski, Hubert Sobolewski – Michał Banik