Nowa rola Adriana Filipka

30
Lipiec
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-14 / U-15 / U-16 / U-17

adrian_filipek_koordynator_u17

Ławkę trenerską zamieni na biurko. Adrian Filipek, który przez ostatnie trzy lata pracował z młodzieżą w Akademii jako trener, w sezonie 2018/19 będzie Koordynatorem ds. Sportowych Drużyn U14-U17.

Adrian Filipek urodził się 7 lipca 1990 roku, pochodzi z Sędziszowa Małopolskiego. Posiada licencję UEFA A, a dzisiaj rozpoczął kurs UEFA A Elite Youth. W Wiśle zaczyna właśnie swój czwarty sezon. Do tej pory pracował głównie z rocznikiem 2002, zaczynając na etapie U14, prowadząc również w U15 i U16. Na początku tego roku, w wyniku połączenia roczników 2001 i 2002, został jednym z dwóch głównych trenerów drużyny U17, która wiosną wywalczyła awans do Centralnej Ligi Juniorów.

Chcę być osobą, która będzie łączyła myśli, wiedzę i doświadczenie trenerów U14, U15 i U17. Żebyśmy wspólnie rozwijali nasz model gry i usystematyzowali współpracę między rocznikami – mówi Filipek.

Do najważniejszych obowiązków Filipka będzie należało zarządzanie pod względem sportowym drużynami Akademii, grającymi po jedenastu, czyli U14, U15 i U17. W poprzednim tygodniu odbyło się już pierwsze spotkanie z Arkadiuszem Głowackim oraz Maciejem Stolarczykiem. Do takich ma dochodzić częściej, żeby praca wykonywana w Akademii nie odbiegała od oczekiwań i potrzeb pierwszej drużyny. Dlatego też Filipek raz w tygodniu będzie obecny w Myślenicach na treningu pierwszej drużyny. – Myślę, że dzięki temu będę mógł pomóc naszym zawodnikom i trenerom, podpatrując to, co się dzieje na treningach pierwszej drużyny i jakie są realne wymagania wobec piłkarzy – mówi Filipek, który podobnie jak w poprzednim sezonie będzie pracował z najzdolniejszymi zawodnikami w ramach projektu Profix Perfect Skills.

Dwie drużyny Akademii – U17 i U15 – jesienią wystartują w Centralnej Lidze Juniorów. Zespół U15 w poprzednim sezonie dwukrotnie wygrał swoją grupę, dochodząc do półfinału, w którym ulegli Escoli Varsovia, natomiast dla U17 jest to debiut w tych rozgrywkach. – Będę oczekiwał od zawodników – podkreślam – od zawodników, że na każdy mecz wychodzić będą po to, żeby go wygrać. Natomiast chciałbym, żeby trenerzy wygrywali poprzez wdrażanie naszego sposobu gry. Ale przede wszystkim najważniejszy będzie rozwój zawodników, żeby zawodnicy robili takie postępy, które wywindują ich w trakcie sezonu do starszych zespołów – podsumowuje.

cytaty_filipek_01_facebook_1200x800

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x