Nike Premier CUP: Sześć punktów to za mało

19
Sierpień
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

CqOYDagWAAA6obk

Tak niewiele brakło. Wisła Kraków 2002 wygrała dwa mecze w łódzkim turnieju Nike Premier CUP, jeden przegrała i to przesądziło o tym, że wiślacy zajęli w grupie D trzecie miejsce. Mimo, że zgromadzili tyle samo punktów co Stal Mielec i Pogoń Szczecin. Zaważyła jedna bramka.

Wiślacy zaczęli rozgrywki w Łodzi od meczu ze Stalą Mielec. Obie drużyny znały się dobrze, bo grały ze sobą dwa tygodnie temu w Straszęcinie sparing. Można było spodziewać się wyrównanego spotkania. Wisła jednak źle weszła w mecz, a mielczanie wykorzystali dwa błędy Wisły i do przerwy prowadzili 2:0. Po zmianie stron Wisła zagrała ciut lepiej, ale nie wystarczyło to do zdobycia chociaż honorowego trafienia. Tuż po tym meczu nasi zawodnicy mieli mecz o wszystko z Pogonią Szczecin, która w pierwszej kolejce ograła Jagiellonię Białystok 2:1. Porażka, a nawet remis, przekreślały szanse Białej Gwiazdy na awans, ale wiślacy pokazali charakter, zagrali świetnie przez cały mecz i wygrali 1:0 po bramce Sławomira Chmiela. Zwycięstwo mogło być wyższe, ale wiślakom zabrakło skuteczności. Po zwycięstwie Stali nad Jagiellonią scenariusz na ostatnie mecze tej grupy był prosty: Wisła pokonuje Jagiellonię i obserwuje mecz Stali z Pogonią. Podopieczni trenera Adriana Filipka zadanie wykonali i pozostawało im jedynie czekać na rozstrzygnięcie ostatniego meczu. Awans Białej Gwieździe dawała strata punktów przez Pogoń lub co najmniej czterobramkowe zwycięstwo portowców. Żaden z tych scenariuszy nie został zrealizowany, Stal przegrała 1:2 i to te dwie drużyny zagrają jutro w ćwierćfinałach. My pozostawiamy po sobie dobre wrażenie i wracamy za rok.

Wyniki Wisły 2002:
Wisła – Stal Mielec 0:2
Wisła – Pogoń Szczecin 1:0 (Sławomir Chmiel)
Wisła – Jagiellonia Białystok (Sławomir Chmiel, Adrian Mirecki, Daniel Muniak, Aleksander Buksa)

Tabela:
1. Stal Mielec 6 pkt, bilans bramkowy 5:2
2. Pogoń Szczecin 6, 4:3
3. Wisła Kraków 6, 5:3
4. Jagiellonia Białystok 0, 2:8

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Bartosz Matoga, Wiktor Martuszewski, Jakub Zima, Patryk Pischinger, Kacper Masny, Aleks Leśniak, Wiktor Szywacz, Michał Supel, Adam Warmuz, Adrian Mirecki, Aleksander Buksa, Sławomir Chmiel, Daniel Muniak, Bartłomiej Gierek, Szymon Goch, Jakub Kulig

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x