„Nie przejmuj się niczym, tylko brnij do przodu”

12
Styczeń
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

marcin wasilewski i michał cienkosz

Wrócić do gry po poważnej kontuzji. Dokonał tego Marcin Wasilewskiego, a dzisiaj miał okazję opowiedzieć o tym Michałowi Cienkoszowi, który od października przechodzi rehabilitację złamanych kości piszczelowej i strzałkowej w lewej nodze. Piłkarze, młodszy i starszy, spotkali się w bazie treningowej Wisły w Myślenicach.

Historia urazu Michała Cienkosza

Do nieprzyjemnego w skutkach boiskowego zdarzenia doszło podczas meczu Wisły Kraków 2001 z białoruskim Dinamo Mińsk w ramach Future Talents CUP w Budapeszcie. Wówczas bramkarz rywali, chcąc ratować swój zespół przed utratą bramki, interweniował ostrym wślizgiem, łamiąc nogę Michałowi Cienkoszowi. Młody gracz szybko trafił na stół operacyjny w miejscowym szpitalu, a po kilku dniach wrócił do kraju.

marcin wasilewski i michał cienkosz

Obecnie młody zawodnik przechodzi rehabilitację: trzy razy w tygodniu pod okiem fizjoterapeuty, dwukrotnie na basenie. Prognozy są optymistyczne. – Mam nadzieję, że za miesiąc-dwa zacznę biegać, a później wrócę na boisko. Na szczęście nie odczuwam żadnego bólu, po ostatnich zastrzykach jest znacznie lepiej. Jestem pozytywnie nastawiony, nie ma się czym przejmować, ufam lekarzom, że wszystko dobrze się skończy i może nawet w kwietniu uda się rozegrać jakiś mecz – powiedział Michał.

Dyrektor Akademii, Rafał Wisłocki, przy pomocy zarządu Wisły Kraków SA, poprosił o spotkanie dedykowane młodszemu zawodnikowi. Doświadczony defensor opowiedział mu o swojej kontuzji, licznych operacjach i drodze, jaką musiał przebyć, aby wrócić do futbolu. – Tylko dzięki ciężkiej pracy od rana do wieczora powróciłem do sportu. Swoim uporem udowodniłem lekarzom, że będę nie tylko chodził, ale także grał. Dla 95% lekarzy była to wyłącznie diagnoza, a dla mnie całe życie. Nie przejmuj się niczym, tylko brnij do przodu. Jak będziesz czegoś potrzebował, to daj znać, służę pomocą – zapewnił młodego Wiślaka. – Głowa jest najważniejsza i mentalne podejście do problemu, bo różne są etapy w odzyskaniu pełnej sprawności. Spokojnie podejdź do tego, wszystko przyjdzie z czasem – radził wybitny reprezentant kraju.

źródło: K. Biedrzycka / www.wisla.krakow.pl
fot. Martyna Góral

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x