Nadzieje Małopolski: Wychowanek Wisły wśród nominowanych

28
Listopad
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

Krystian Stryszowski i Kacper Chorążka

Tradycją już jest, że na przełomie listopada i grudnia Dziennik Polski wybiera wyróżniających się w danym roku sportowców w województwie. Tym razem można też głosować na Nadzieję Małopolski. Wśród kandydatów znalazł się Kacper Chorążka.

Kacper Chorążka całą swoją piłkarską przygodę z piłką związany jest z Białą Gwiazdą. Trafił do klubu gdy miał 9 lat. – Pierwszy mecz obejrzałem z trybun, kiedy miałem 7 lat. Było to spotkanie z okazji 100-lecia Wisły. Gdziekolwiek bym grał, to Biała Gwiazda zawsze będzie w sercu – wspominał w rozmowie, której udzielił akademiawisly.pl dwa lata temu. Początkowo planował być zawodnikiem z pola, ale szybko przeniósł się na bramkę. Jak twierdzi zainspirował go Jerzy Dudek w finale Ligi Mistrzów w 2005 roku. – Bramkarz to też ważna postać, taka wyrazista: albo zawali, albo jest bohaterem. To mnie zawsze ciągnęło do tej pozycji – mówił. Niemal od początku bramkarskiej przygody wzbudzał zainteresowanie klubów zagranicznych co w ostatnim czasie zaowocowało testami sportowymi w Manchesterze United, Tottenhamie Hotspur czy Glasgow Rangers. Od dwóch sezonów trenuje już z pierwszą drużyną, latem nawet zadebiutować w sparingu z Kmitą Zabierzów. Regularnie występuje w Centralnej Lidze Juniorów, gdzie zdążył być w kilku meczach kapitanem drużyny.

Co trzeba zrobić, żeby pomóc Kacprowi w plebiscycie?
Głosowanie trwa do 5 grudnia, więc czasu mało! Sprawa jest prosta: wysyłamy SMS na numer 72355 o treści NAAS.4 (koszt 2,46 zł z VAT). Kacper na razie jest na dwunastym miejscu, więc pokażmy siłę! Szczegóły konkursu TUTAJ

Kacper Chorążka

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x