Październik
2017

Kategoria Aktualności / U-14 / U-15

BAZ10072017-10081

Małopolskie kadry w rocznikach 2003 i 2004 mają za sobą półmetek eliminacji do wojewódzkich mistrzostw Polski. Rocznik 2004 gra w Pucharze im. Kazimierza Górskiego, natomiast młodsi w Pucharze im. Kazimierza Deyny. Wczoraj oba zespoły pewnie wygrały ze Świętokrzyskim ZPN.

Łącznie, w dwóch meczach w Jędrzejowie, na boisku pojawiło się 15 wiślaków. Jako pierwsze odbyło się spotkanie roczników 2003. Trener Mateusz Stolarski desygnował do gry sześciu zawodników z Wisły, natomiast jako siódmy z ławki wszedł Aleksander Buksa. Napastnik zagrał dwadzieścia minut, co nie przeszkodziło mu w zanotowaniu trzech asyst. Kadra Małopolski wygrała 5:0, po jednej bramce strzelili Patryk Warczak i Jakub Lorek (asysta Bartosz Markiewicz), który wczoraj przed meczem otrzymał nagrodę KURO Piłkarza Września.

2003: Świętokrzyski ZPN – Małopolski ZPN 0:5 (0:2)
Jakub Gut, Jakub Lorek, Konrad Majerski 2, Patryk Warczak

Małopolska 2003: Oskar Witek – Patryk Fundament, Daniel Hoyo-Kowalski, Patryk Warczak, Bartosz Markiewicz – Jakub Gut, Patryk Małota, Miłosz Strzeboński, Konrad Majerski – Jakub Lorek – Jakub Burnat oraz Aleksander Buksa

Następny mecz to było starcie roczników 2004. W pierwszym składzie trenerzy Łukasz Szewczyk i Marcin Pasionek wystawili z Wisły: Dominika Sambora, Mariusza Kutwę, Bartosza Kutrzebę, Jakuba Niedbałę i Mikołaja Ziębę. Z ławki weszli Kacper Zborowski, Dawid Kędziora i Kacper Chełmecki, który strzelił piątą dla Małopolski bramkę.

2004: Świętokrzyski ZPN – Małopolski ZPN 3:5 (1:3)
Michał Litwa, Karol Sałamaj, Jakub Wocial, Adam Kapusta, Kacper Chełmecki

Małopolska 2004: Tomek Bielaszka – Dominik Sambor, Mariusz Kutwa, Filip Jania, Bartosz Kutrzeba – Jakub Jaworski, Jakub Niedbała, Mikołaj Zięba, Jakub Wocial, Michał Litwa – Karol Sałamaj oraz Kacper Chełmecki, Dawid Kędziora, Kacper Zborowski

Obie małopolskie drużyny w połowie eliminacji są liderami. Rocznik 2003 ma sześć punktów, z kolei rok młodsi mają ich siedem. Kolejne mecze na wiosnę.