„Myślę, że po tym obozie większość chłopców zrozumiała, że indywidualne umiejętności podnoszą jakość drużyny”

02
Luty
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12

IMG_20160129_125238 (Kopiowanie)

W drugim tygodniu ferii zimowych na obóz do Cetniewa wybrała się Wisła Kraków U-12. Podopieczni trenera Michała Jani w bardzo dobrych warunkach mieli okazję rozwijać swoje umiejętności piłkarskie.

Było to nowe miejsce zarówno dla mnie jak i dla chłopaków. Warunki bardzo dobre, jedzenie również, nie mogliśmy na nic narzekać. Mieliśmy do dyspozycji boisko ze sztuczną nawierzchnią, dużą oraz małą halę oraz salę audiowizualną. Infrastruktura była na bardzo wysokim poziomie – mówi trener Wisły.

Jak przekonuje trener, zawodnicy wykonali bardzo dużo pracy na tygodniowym zgrupowaniu. – Jestem zadowolony z pracy jaką wykonaliśmy. Doskonaliliśmy wykończenie akcji oraz podania. Było również bardzo dużo pracy poza treningami, integrowaliśmy zespół oraz przeprowadzaliśmy wiele analiz wideo. Bardzo im się to spodobało i jak sami powiedzieli, dużo im to dało, ponieważ na początku wydawało im się, że wykonują wszystko dobrze. Wideo jednak pokazało, że nie do końca tak jest. Oprócz tego byliśmy na basenie, przeprowadziliśmy kilka turniejów zabawowych na polepszenie naszej techniki, takich jak siatkonoga czy turbokozak – powiedział trener Michał Jania.

Wiślacy rozegrali nad morzem trzy sparingi. Grali z Akademią Arki Gdynia, Akademią Piłkarską LG oraz Lechią Gdańsk. – Każdy sparing był bardzo wartościowy, drużyny grały różnymi stylami, ale poziom był bardzo wysoki, szczególnie jeśli chodzi o umiejętności indywidualnych. Miałem możliwość porównania naszych chłopaków z ich rówieśnikami. Z Arką przegraliśmy 1:5, z Akademią LG 1:4, a z Lechią 3:4. Myślę, że po tym obozie większość chłopców zrozumiała, że indywidualne umiejętności podnoszą jakość drużyny – podsumował szkoleniowiec Wisły.

IMG_20160128_134705 (Kopiowanie)

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x