Murapol CUP: „Uważam, że potencjał w drużynie oraz w Wiśle Kraków jest”

06
Czerwiec
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-11

bz08042016-2047

Z mocnymi rywalami przyszło się mierzyć Wiśle Kraków 2005 w tegorocznej edycji turnieju Murapol CUP, który przez sobotę i niedzielę odbywał się na obiektach w Skotnikach. Wiślacy mierzyli się m.in. z Evertonem, Manchesterem United i Borussią Dortmund. Ostatecznie zajmując miejsca 9-12.

Galeria zdjęciowa z pierwszego dnia Murapol CUP 2016!

Biała Gwiazda rozpoczęła turniej od meczu z późniejszym triumfatorem, Manchesterem United. Mecz o wiele lepiej zaczęli goście i szybko zrobiło się 0:3. W późniejszej części meczu wiślacy wyglądali coraz lepiej, jednak starczyło to tylko na wynik 1:5. W drugim oraz trzecim spotkaniu zabrakło trochę szczęścia, przez co mecze zakończyły się wynikami: 1:1 z Lechią Gdańsk oraz 0:1 z Escolą Varsovia. W dwóch ostatnich meczach pierwszego dnia podopieczni Macieja Papieża wyglądali najlepiej. Najpierw postraszyli bardzo mocną Borussię Dortmund, jednak zremisowali 0:0, a potem walczyli do końca ze zwycięzcą grupy pierwszej, SC Heerenveen. Niestety przegrali to spotkanie 1:2, przez co zajęli piąte miejsce w swojej grupie. Drugiego dnia na naszych zawodników czekały dwa spotkania. Najpierw wynikiem 1:1 zakończył się mecz z Ruchem Chorzów, a na koniec turnieju Wisła przegrała z Evertonem 0:3.

Był to najlepszy turniej na jakim byliśmy zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Jestem pod wrażeniem organizacji turnieju, wszystko było zorganizowane od początku do końca. Jeśli chodzi o poziom sportowy to jestem pod jeszcze większym wrażeniem, rzadko kiedy mamy możliwość rywalizowania z tak dobrymi drużynami, a tutaj drużyny były rewelacyjne. Dobrze, że chłopcy mogli nabierać doświadczenia z takimi zespołami jak Borussia Dortmund czy Manchester United. Na tle polskich pokazaliśmy, że możemy rywalizować jak równy z równym. Ten turniej pokazał, jak dużą rolę odgrywa selekcja i dobór zawodników. Większość tych chłopców zagranicy jest lepiej rozwiniętych fizycznie od nas. Zobaczyliśmy nad czym musimy pracować, że musimy podkręcić tempo, żeby w przyszłości móc rywalizować z najlepszymi zespołami. Uważam, że potencjał w drużynie oraz w Wiśle Kraków jest, żeby kiedyś rywalizować z markami – powiedział po turnieju trener Maciej Papież.

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Stryszowski Krystian, Łacina Mateusz, Lewiński Adrian, Kutermak Dawid, Sikora Adrian, Morgan Ian, Paczka Aleksander, Wójtowicz Piotr, Kozik Kamil, Depta Kacper, Morys Dawid, Vardanyan Dawid, Saribekyan Dawid, Sowa Bartłomiej, Bielecki Wojciech

Wyniki Wisły Kraków 2005:
Wisła – Manchester United 1:5 (Kutermak Dawid)
Wisła – Escola Varsovia 0:1
Wisła – Lechia Gdańsk 1:1 (Sowa Bartłomiej)
Wisła – Borussia Dortmund 0:0
Wisła – SC Heerenveen 1:2 (Morys Dawid)
Wisła – Ruch Chorzów 1:1 (Morys Dawid)
Wisła – Everton FC 0:3

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x