Monitoring obciążeń treningowych Juniorów Młodszych

13
Wrzesień
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16 / U-17

BAZ09102017-1801

Coraz więcej technologii obecnych jest w sporcie. Korzystają z niej również Juniorzy w wiślackiej Akademii. Od początku sezonu podczas meczów oraz treningów dwóch najstarszych roczników w Akademii: 2001 oraz 2002 obecny jest system GPS. Wiślacy mają też regularnie badaną krew.

Pod koniec lipca zawodnicy Akademii przeszli szczegółowe wydolnościowe oraz kardiologiczne. Więcej TUTAJ.

U zawodników młodzieżowych grup Akademii system GPS wykorzystywany jest przede wszystkim w ocenie motoryki. Aby sprostać wymaganiom współczesnej piłki nożnej, zawodnik musi być przygotowany przez cały sezon, a jego trener musi posiadać wiedzę na temat możliwości zawodnika. Dzięki podpięciu młodzieżowców Białej Gwiazdy do urządzeń, które montowane są na klatce piersiowej, trenerzy wiedzą ile dany zawodnik przebiegł, z jaką prędkością (średnią i maksymalną) i jaki dystans. Mierzone są również liczba sprintów oraz tętno. Wszystkie pomiary z uwzględnieniem pięciu stref. Dzięki analizie danych trenerzy mogą zweryfikować, czy założenia treningowe zostały zrealizowane przez zawodników. Ponadto dostosowuje obciążenia, tak by zawodnik był w optymalnej formie. Wyniki uzyskane po meczach oraz treningach określają też pełny czas regeneracji zawodników oraz spalone kalorie.

BAZ09102017-1802

W Akademii Wisły z systemu GPS korzystają roczniki 2001 i 2002, prowadzone przez trenerów Marcina Plutę i Adriana Filipka. – Są to pewne dane, które wykorzystujemy do oceny pracy zawodnika. Np. ostatnio zagraliśmy z Karolem Wadowice łatwy, oceniając wynik, mecz, a statystyki zawodników wskazywały, że wybiegali oni dużo w tym meczu. Łączymy te informacje razem z analizą wideo. Wyniki świetnie pokazują pewne aspekty, których „gołym” nie widać. Między innymi mamy podaną liczbę sprintów oraz ich częstotliwość. Wysoka oznacza, że potencjał motoryczny takiego zawodnika jest wysoki. Daje nam to więcej możliwości w przeprowadzeniu treningów – komentuje trener rocznika 2002. Juniorzy Akademii mają regularnie badaną krew w trakcie treningu i po nim. – W połączeniu z wynikami badań wydolnościowych i GPS możemy optymalizować obciążenia treningowe oraz trenować intensywniej, a jednocześnie bezpiecznie – dodaje Jakub Sage, koordynujący w Akademii pracę nad przygotowaniem motorycznym.

BAZ09102017-1800

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x