MLT: Wisła zaczyna rundę od zwycięstwa

23
Kwiecień
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-14

GKS Tychy - Wisła Kraków

Po prawie półrocznej przerwie do rozgrywek ligowych wrócili zawodnicy Wisły Kraków 2002. Podopieczni trenera Adriana Filipka w pierwszym meczu rundy bez problemów pokonali Tarnovię Tarnów 5:1. Wiślacy szybko wyszli na prowadzenie i do końca spotkania kontrolowali spotkanie, dorzucając kolejne trafienia. Po 10. kolejkach wiślacy pozostają liderami Małopolskiej Ligi Trampkarzy (2002).

Wiślacy dobrze rozpoczęli spotkanie i już w 5. minucie wyszli na prowadzenie po bramce Adriana Mireckiego, z asysty Wiktora Szywacza. W późniejszej fazie meczu Biała Gwiazda miała bardzo dużo okazji na zdobycie gola, jednak na strzelenie kolejnej bramki czekaliśmy do końcówki pierwszej połowy. Wtedy Szywacz uderzeniem z dystansu zaskoczył bramkarza. W drugiej połowie Wisła również zdobyła szybko bramkę, po krótko rozegranym rzucie rożnym Jakub Galos dograł do Jakuba Zimy, a ten bez problemu strzelił gola. W 53. minucie Tarnovia zdobyła honorowe trafienie, po kontrataku na uderzenie z dystansu zdecydował się jeden z zawodników rywali, a piłka po bardzo dobrym strzale przelobowała Jakuba Glanowskiego. Przy dwóch ostatnich trafieniach dla wiślaków palce maczał Adam Warmuz. Najpierw jego podanie przeciął obrońca rywali i strzelił samobója, a chwilę potem w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza i ustalił wynik meczu na 5:1.

Mecz w naszym wykonaniu bardzo przeciętny, poza kilkoma bardzo ładnymi i składnymi akcjami. Było też kilka indywidualnych rajdów, ale wymagam o wiele więcej od tych chłopaków, ponieważ mają takie umiejętności, że powinni grać o wiele lepiej, a niektórzy powinni być trochę bardziej zaangażowani w wydarzenia boiskowe. Liczę, że w kolejnych meczach będziemy pokazywać dużo więcej, stać nas na to – powiedział po meczu trener Adrian Filipek.

10. kolejka, Małopolska Liga Trampkarzy (2002)
23 kwietnia, godz. 14:00, ul. Reymonta 22, Kraków
Wisła Kraków – Tarnovia Tarnów 5:1 (2:0)
Jakub Zima 5′, 48′, Wiktor Szywacz 31′, samobój 57′, Adam Warmuz 60′ – rywal 53′

Wisła Kraków: Jakub Glanowski – Jakub Kulig, Jakub Zima, Patryk Pischinger, Kacper Masny – Sławomir Chmiel, Wiktor Szywacz, Michał Supel – Adam Warmuz, Adrian Mirecki, Daniel Muniak oraz Wiktor Skrzyński, Bartłomiej Kulig, Aleks Leśniak, Mateusz Grzybowski, Filip Nowak, Bartłomiej Gierek, Jakub Galos

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x