MLT: Pewne zwycięstwo Wisły 2002

26
Kwiecień
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-14

2002

Od pierwszej do ostatniej minuty Wisła Kraków 2002 dominowała nad AS Progres Kraków w rozegranej awansem 17. kolejce Małopolskiej Ligi Trampkarzy. Wiślacy zdobyli dwie bramki – po jednej w każdej połowie. Najpierw trafił Adam Warmuz, a po przerwie wynik ustalił Aleks Leśniak.

Już od pierwszych minut Wisła narzuciła swoje tempo i mimo wysoko ustawionych przeciwników kontrolowała przebieg meczu. Wiślacy potrzebowali kilku niewykorzystanych sytuacji, żeby zdobyć pierwszą bramkę. Wiktor Szywacz bardzo dobrze dograł do Adama Warmuza, który minął na skrzydle obrońcę gości i uderzył poza zasięgiem bramkarza. Chwilę później mógł podwyższyć prowadzenie, ale w podobnej sytuacji tym razem górą był bramkarz Progresu. Akcje Wisły mogły się podobać, a potwierdzeniem było zagranie z końcówki pierwszej połowy, gdy Aleks Leśniak wypatrzył na skrzydle Kacpra Masnego, który natychmiast po przyjęciu wycofał piłkę przed pole karne do Michała Supla, ale strzał pomocnika Białej Gwiazdy został obroniony. Po przerwie wiślacy spuścili z tonu, ale wciąż nie pozwalili przeciwnikowi na zbyt wiele. W 57. minucie padła druga bramka. Sędzia podyktował rzut wolny pośredni w polu karnym Progresu. Jakub Galos trącił piłkę, a Leśniak pewnie przyłożył pod poprzeczkę i Wisła wygrała to spotkanie 2:0, powiększając swoją przewagę nad drugą w tabeli Cracovią do sześciu punktów.

Wygraliśmy mecz 2:0, podobała mi się postawa kilku zawodników, zwłaszcza Adama Warmuza. Drużyna Progresu grała bardzo twardo, szczególnie w pierwszych minutach, lecz niewiele jej to dało. Dalej jestem niezadowolony z jakości gry. Były dobre akcje, zarówno zespołowe jak i indywidualne, ale nadal oczekuję dużo więcej od tych chłopaków. W sobotę czeka nas kolejny i zawodnicy wiedzą, bo są uświadamiani, nie tylko przeze mnie, ale i przez edukatora żywieniowego oraz trenerów od przygotowania motorycznego, co zrobić by się przygotować do meczu – podsumował to spotkanie trener Adrian Filipek.

17. kolejka, Małopolska Liga Trampkarzy (2002)
26 kwietnia, godz. 15:00, ul. Reymonta 22, Kraków
Wisła Kraków – AS Progres Kraków 2:0 (1:0)
Adam Warmuz 17′, Aleks Leśniak 57′

Wisła Kraków: Bartosz Matoga – Jakub Kulig, Jakub Zima, Patryk Pischinger, Kacper Masny – Sławomir Chmiel, Wiktor Szywacz, Michał Supel – Adam Warmuz, Adrian Mirecki, Daniel Muniak oraz Bartłomiej Kulig, Aleks Leśniak, Mateusz Grzybowski, Filip Nowak, Bartłomiej Gierek, Jakub Galos

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x