MLT: Pewne zwycięstwo w Tarnowie z udanym powrotem po długiej kontuzji

Maj
2016

Kategoria Aktualności / U-15

2001

Punktualnie o 10:00 na boisko w Tarnowie wybiegły drużyny Tarnovii i Wisły Kraków 2001. W 18. kolejce Małopolskiej Ligi Trampkarzy (2001) lepsi okazali się nasi zawodnicy, wygrywając 3:0, po bramkach Jana Dziadkowca, Grzegorza Janiczaka i Dawid Jampicha. Do gry po trzymiesięcznej kontuzji wrócił Damian Korczyk. – Zaliczył filmową asystę – mówi trener wiślaków, Rafał Wisłocki.

Wiślacy dość szybko objęli prowadzenie, bo już w 8. minucie Jan Dziadkowiec otworzył wynik spotkania. Następne gole były kwestią czasu i po jednym trafieniu dołożyli Grzegorz Janiczak i Dawid Jampich. Dzięki temu zwycięstwu wiślacy zbliżyli się do drugiej w tabeli Akademii Piłkarskiej 21 na dwa punkty, choć pamiętać trzeba, że nasi zawodnicy mają rozegrany jeden mecz mniej.

Zagraliśmy w taki sposób jakiego wymagamy od naszych zawodników. Kontrola wydarzeń boiskowych, dużo celnych podań, kreatywne rozwiązania w ataku, wysoki pressing. Jestem zadowolony z pełnych 70 minut tego spotkania. Bardzo cieszy powrót do gry Damiana Korczyka, który zagrał świetne spotkanie i zaliczył filmowa asystę. Damian 3 miesiące temu doznał podobnej kontuzji jak Paweł Wszołek na zgrupowaniu kadry. Wrócił w wielkim stylu! – powiedział po meczu trener Rafał Wisłocki.

18. kolejka, Małopolska Liga Tramparzy (2001)
22 maja, godz. 10:00, ul. Bandrowskiego 9, Tarnów
Tarnovia Tarnów – Wisła Kraków 0:3 (0:2)
Jan Dziadkowiec 8′, Grzegorz Janiczak 24′, Dawid Jampich 67′

Wisła Kraków: Konstanty Karagiannakos – Kamil Pachel, Dawid Jampich, Tomasz Kolendowski, Damian Korczyk – Kamil Bentkowski, Klaudiusz Kaczkowski, Grzegorz Janiczak – Bartosz Główczyk, Jan Dziadkowiec, Szymon Windys oraz Wojciech Ruśniak, Jakub Zawada, Michał Zając, Kamil Mędrygał.