MLT: „Nie wykorzystujemy swoich sytuacji” – porażka trampkarzy z Progresem.

Maj
2015

Kategoria Aktualności / U-15

Foto_2000B_www

Druga drużyna trampkarzy przegrała w 7. kolejce Małopolskiej Ligi Trampkarzy z Akademią Sportu Progres Kraków 0:1. O wyniku spotkania zadecydował stały fragment gry.

Patrząc na sytuację w tabeli, wiślacy musieli wygrać ten mecz, aby liczyć się w grze o awans. Od samego początku na boisku było bardzo dużo walki, co pasowało zawodnikom gospodarzy. Piłka przez długi czas była w powietrzu, obie drużyny nie próbowały grać kombinacyjnie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0, Biała Gwiazda miała dwie okazję na zdobycie gola, jednak piłka nie wpadła do siatki.

W drugiej połowie Wisła zaczęła nabierać wiatru w żagle, swoją sytuację miał Karol Bratek, któremu nie udało się minąć ostatniego obrońcy oraz Kacper Stefańczyk, jednak jego uderzenie głową obronił bramkarz. Chwilę później było już 0:1. Wiślacy dali radę zatrzymać kontrę Progresu, jednak przy rzucie rożnym nie przykryli i gospodarze strzelili gola. W ostatnich minutach Biała Gwiazda próbowała jeszcze chaotycznie zaatakować, jednak Progres mądrze się bronił i ostatecznie wygrał.

Kolejny mecz, który jest wyrównany, w którym trzeba zachować zimną krew w sytuacjach które mamy, bo w pierwszej połowie mieliśmy dwie dobre sytuacji z czego jedna powinna zakończyć się golem. Nie wykorzystujemy ich, doprowadzamy do tego, że mecz jest cały czas na styku bez rozstrzygnięcia. Tuż przed bramką mieliśmy identyczną sytuację z rożnego, która skończyła się dobrą interwencją bramkarza, a Progres akurat zdobył gola. Wydawało mi się, że złapaliśmy drugi oddech i ta gra wyglądała wtedy najlepiej, to był nasz najlepszy fragment w tym meczu, krótki moment gdy piłka była przy naszych nogach, a nie w powietrzu – powiedział po meczu trener Wisłocki

Akademia Sportu Progres Kraków – Wisła Kraków 1:0