Młodzieżowe akcenty w sparingach pierwszej drużyny

28
Czerwiec
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

BAZ180627_006

Już dwa sparingi rozegrała pierwsza drużyna Wisły Kraków. Piłkarze pokonali Babią Górę Sucha Beskidzka oraz Raków Częstochowa. W obu mieliśmy młodzieżowe akcenty.

W pierwszym sparingu, rozegranym w sobotę z okazji 100-lecia klubu z Suchej Beskidzkiej, trener Maciej Stolarczyk desygnował do gry od pierwszej minuty Patryka Plewkę i Damiana Korczyka. Boczny obrońca, który tym razem wystąpił na prawej flance podłączył się skutecznie do ataku w 29. minucie i wykończył akcję golem na 4:0. Po przerwie na boisku pojawili się Maciej Śliwa i Kacper Laskoś, który zajął miejsce na środku obrony. Wisła nie straciła bramki, a zawodnik, który ma już za sobą oficjalny debiut, po strzale głową w 79. minucie zdobył ósmą dla Wisły bramkę. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Białej Gwiazdy 9:0.

DSC_7641

W środę w Myślenicach Wisła podejmowała Raków Częstochowa. W pierwszym składzie ponownie wystąpił Patryk Plewka, który może być zadowolonym ze swojego występu. Wiślacy do przerwy prowadzili 2:0, po której na boisku zameldowali się Śliwa i Laskoś. W drugiej połowie Wisła, jak i Raków, zdobyli po jednej bramce i mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1. Za dwa dni odbędzie się kolejny sparing – Wisła zmierzy się w nim z MFK Karviná.

BAZ180627_051

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x