Młodzi w samolocie do Hiszpanii

13
Styczeń
2018

Autor Akademia

Kategoria Aktualności

DSC_2566 — kopia

Patryk Plewka będzie najmłodszym piłkarzem, który znalazł się na pokładzie samolotu lecącego do Walencji, skąd udadzą się autokarem do Villarreal. Oprócz młodego pomocnika, o szansę znalezienia się w szerokiej kadrze Joana Carillo, powalczą Piotr Świątko i Kacper Chorążka.

Nowy trener Białej Gwiazdy zabrał ze sobą do ojczyzny 26 zawodników, wśród nich kilku wychowanków Akademii. Oprócz Jakuba Bartosza, uznanie szkoleniowca znaleźli Kacper Chorążka, Piotr Świątko i Patryk Plewka, który parę dni temu osiągnął pełnoletność.

Pobyt w Hiszpanii wiślacy będą mieli podzielony na dwa etapy. Najpierw będą trenować w Villarealu, a następnie w Marina d’Or. Rozegrają tam trzy sparingi – 17 stycznia z rezerwami Villarealu, 23 stycznia z przedstawicielem węgierskiej ekstraklasy – FC Videoton i na zakończenie z koreańskim FC Seoul. Krakowa zespół wróci 28 stycznia. Siedem dni przed startem ligi – 3 lutego – Biała Gwiazda sprawdzi dyspozycję Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

Plewka do Krakowa i Wisły trafił pięć lat temu z Górnika Libiąż. Od roku jest podstawowym zawodnikiem drużyny występującej w Centralnej Lidze Juniorów, w rundzie jesiennej nosił w niektórych meczach również opaskę kapitańską. Wcześniej miał już przetarcie w pierwszej drużynie – zadebiutował w sparingu 12 kwietnia przeciwko Puszczy Niepołomice, a na zakończenie zeszłorocznych wakacji strzelił piękną bramkę Skawince Skawina. Później był podstawowym zawodnikiem drużyny trenera Mariusza Jopa, a nowy rok rozpoczął na treningach u Joana Carillo. Jemu, jak i Piotrkowi, i Kacprowi życzymy powodzenia w rywalizacji o plac w Wiśle!

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x