#MłodaWisłaGra: Derbowa potyczka w CLJU17

28
Marzec
2019

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-12 / U-13 / U-14 / U-15 / U-16 / U-17

BAZ04042018-9852

Przed nami ciekawie zapowiadający się weekend w rozgrywkach CLJ. Bezsprzecznie wydarzeniem nadchodzącego weekendu w rozgrywkach młodzieżowych drużyn Białej Gwiazdy są sobotnie Derby Krakowa, w których Wisła Kraków U17 podejmie Cracovię.

Podopieczni trenera Marcina Pluty będą chcieli zmazać plamę po ostatniej wyjazdowej porażce 1:2 z Resovią. W sobotę o godzinie 15:00 na przełamanie przyjdzie im się zmierzyć w derbowym pojedynku z drużyną Cracovii. Ekipa rywala nie ma ostatnio zbyt dobrej passy, bowiem w trzech tegorocznych meczach nie potrafiła ograć przeciwników i zajmuje 7. miejsce w tabeli, tracąc do liderującej Wisły cztery punkty.

Zanim jednak na boisku AWF Kraków dojdzie do derbowego pojedynku, na murawę przed starszymi kolegami wybiegną piłkarze Wisły U15, których rywalem będzie Motor Lublin. Po ładnej grze w zremisowanym bezbramkowo Derbowym spotkaniu z Cracovią, Wisła będzie chciała udowodnić, że potrafi nie tylko stwarzać dogodne sytuacje, ale również je finalizować. Drużyna z Lublina po dwóch porażkach z rzędu liczy na przełamanie, choć obydwie ekipy dzielą zaledwie dwa punkty.

Również w sobotę, zawodnicy drużyny U13 zagrają na turnieju w Sulejówku, a o godzinie 14:00 swój mecz rozegra drużyna U14, która uda się w delegację na mecz z Garbarnią. O tej samej porze rozpocznie się mecz rocznika 2007, który zmierzy się w Nowej Hucie z Krakusem.

O występach młodzieżowych grup Wisły Kraków informować będziemy na bieżąco za pośrednictwem kont na Twitterze oraz Instagramie – @akademiawisly. Zachęcamy do obserwowania i współtworzenia relacji z meczów młodych Wiślaków!

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x