MLM: W meczu na szczycie Wisła 2003 pokonuje Cracovię!

20
Październik
2015

Autor Redakcja

Kategoria Aktualności / U-13

Wisła 2003 podczas Grabki

Zaległy mecz 9. kolejki Małopolskiej Ligi Młodzików miał podwójny wydźwięk. Nie dość, że było to spotkanie derbowe, to mierzył się w nim lider z wiceliderem. Wisła Kraków po bramce Daniela Hoyo-Kowalskiego odniosła zasłużone zwycięstwa i wyprzedziła w ligowej tabeli Cracovię.

W pierwszej połowie obie drużyny miały problem ze stworzeniem sobie dogodnej sytuacji, za to dużo było gry w środku boisku.  Wisła atakowała częściej i tuż przed przerwą powinna prowadzić, jednak Patryk Fundament przestrzelił z kilku metrów. Chwilę wcześniej strzał Aleksandra Buksy z rzutu wolnego przed siebie odbił bramkarz Cracovii, ale żaden wiślaków nie zdążył z dobitką. Więcej działo się po zmianie stron. Wisła cierpliwie rozgrywała piłkę, a Cracovia starała się grać z kontry. Jednak każdy atak gości był zatrzymywany przez obrońców Białej Gwiazdy. W końcu w 46. minucie padła, jak się później okazało, jedyna bramka w tym meczu. Bramkarz gości znowu odbił piłkę przed siebie, a Daniel Hoyo-Kowalski bez największych problemów umieścił piłkę w siatce. Od tego momentu Wisła miała więcej miejsca w ataku, czego efektem była sytuacja Buksy. Napastnik minął trzech rywali, ale uderzył w bramkarza. Strata bramki podziałała na rywali mobilizująco, ale przy pewnie grającej defensywie Białej Gwiazdy nie byli w stanie zagrozić bramce Kaspra Burkata.

9. kolejka, Małopolska Liga Młodzików
Kraków, ul. Reymonta 22, 20.10, godz. 15:10
Wisła Kraków – Cracovia 1:0 (0:0)

Daniel Hoyo-Kowalski 46′

Wisła Kraków: 12. Kasper Burkat, 55. Bartłomiej Fojt – 13. Arkadiusz Krysik, 3. Karol Włodarski, 5. Patryk Fundament, 7. Bartosz Pietruszka, 18. Szymon Gołąb, 20. Jakub Lorek, 9. Aleksander Buksa, 16. Jan Rolski, 15. Mateusz Gniecki, 11. Dawid Dąbrowski, 4. Daniel Hoyo-Kowalski, 6. Jakub Butrymowicz, 7. Maciej Tracz

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x