MLM: Demolka w Derbach 2003!

05
Czerwiec
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-13

Wisła 2003 podczas Grabki

Choć do przerwy było 0:0, to po zmianie stron zawodnicy Wisły 2003 rozkręcili się do tego stopnia, że zaaplikowali Cracovii aż cztery bramki, tracąc przy tym tylko jedną.

Początek meczu 20. kolejki Małopolskiej Ligi Młodzików zwiastował sporą przewagę Wisły. Zawodnicy trenera Mateusza Stolarskiego długo utrzymywali się przy piłce, szukając sposobu na głęboko wycofanego przeciwnika. Jedną z lepszych sytuacji miał Aleksander Buksa, ale jego strzał z dystansu odbił się od poprzeczki. Ofensywna gra Białej Gwiazdy zaczęła się po zmianie stron. I choć najpierw Patryk Fundament akcję dwójkową Buksa – Jakub Lorek wykończyłem uderzeniem w obramowanie bramki, tak chwilę później, w 37. minucie, było już 1:0. Buksa strzelił, bramkarz sparował przed siebie, a Lorek dobił. Tuż po wznowieniu gry wiślacy podwyższyli prowadzenie. Szymon Gołąb otrzymał bardzo dobre prostopadłe podanie i w sytuacji sam na sam nie pomylił, posyłając piłkę obok bezradnego bramkarza. Cracovia wykorzystała rozluźnienie Wisły i po minucie zdobyła kontaktową bramkę, jednak na więcej nasi zawodnicy nie pozwolili rywalom. W 42. minucie Buksa ruszył lewą stroną boiska i widząc wychodzącego z bramki bramkarza zaskoczył go lobem. Ostatnią bramkę w meczu zdobył Kamil Oleś, który najlepiej odnalazł się w sporym zamieszaniu w polu karnym gospodarzy. Ostatecznie Wisła wygrała 4:1 i po 20. kolejkach jest zdecydowanym liderem.

20. kolejka, Małopolska Liga Młodzików
5 czerwca, godz. 12:55, ul. Wielicka 101, Kraków
Cracovia – Wisła Kraków 1:4 (0:0)
Jakub Lorek 37′, Szymon Gołąb 39′, Aleksander Buksa 42′, Kamil Oleś 58′

Wisła Kraków: Wiktor Skrzyński – Patryk Fundament, Daniel Hoyo-Kowalski, Arkadiusz Krysik, Filip Leśniak – Jakub Lorek, Aleksander Buksa, Bartosz Pietruszka, Kamil Oleś oraz Szymon Gołąb, Mateusz Gniecki, Jan Rolski, Dawid Dąbrowski

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x