MLJM: Zwycięstwo z Koroną kończy sezon

04
Czerwiec
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16

bartek ziółkowski, Wisła Kraków, remis z Granatem, Mielec, Stal, Makroliga, Juniorzy Młodsi

W ostatniej kolejce Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych Wisła Kraków pokonała Koronę Kielce 1:0 po bramce Jakuba Łyczaka w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Wiślacy zakończyli sezon na 7. miejscu.

Spotkanie rozgrywane w sobotnie popołudnie potwierdziło dobrą dyspozycję Wisły w ostatnich tygodniach, choć jako pierwsi do głosu doszli goście. Dwukrotnie Wisłę ratował Patryk Pawela. W następnych minutach inicjatywę przejęli wiślacy, ale Jakub Łyczak i Michał Banik uderzali obok bramki. Strzałów z dystansu próbowali Karol Rak oraz Kacper Laskoś, ale również bezskutecznie. Kiedy wydawało się, że do przerwy wynik nie ulegnie zmianom bramkę po strzale lewą nogą zdobył Łyczak.

Po zmianie stron Korona miała przewagę w pierwszych minutach, ale ponownie pewnie spisał się w bramce Pawela. Z groźniejszych sytuacji Wisły należy wyróżnić strzał Banika z dystansu, który jednak był niecelny. Korona mogła w końcówce wyrównać, wykorzystując zamieszanie w obronie Wisły, ale zanim zawodnik gości znalazł się sam przed pustą bramką, sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Ostatecznie Wisła wygrała 1:0 i przeskoczyła w ostatniej chwili siódmego w tabeli Granata Skarżysko-Kamienna.

Tym samym zawodnicy z rocznika 1999 w niezłym stylu pożegnali się z Akademią przed przejściem do Wisły Kraków SA. Do drużyny w CLJ dołączą również Kacper Laskoś, Patryk Pawela i Patryk Plewka.


14. kolejka, Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych

4 czerwca, godz. 17:00, ul. Reymonta 22, Kraków
Wisła Kraków – Korona Kielce 1:0 (1:0)
Jakub Łyczak 40′

Wisła Kraków: Patryk Pawela – Jakub Żółkoś, Miłosz Stawowy, Piotr Świątko, Piotr Martuszewski – Kacper Laskoś, Filip Handzlik, Karol Rak – Jakub Łyczak, Michał Banik, Łukasz Sochacki oraz Kacper Loranc, Kacper Pandyra, Norbert Stachura, Dawid Pasternak i Adrian Kudelski

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x