MLJM: Trzecie zwycięstwo Wisły! Pewne zwycięstwo nad Biegoniczanką Nowy Sącz.

31
Sierpień
2015

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16

07202015_002

Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo. W bardzo dobrym stylu rozpoczęli rozgrywki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych zawodnicy krakowskiej Wisły. Dzisiaj podopieczni Pawła Regulskiego pokonali Biegoniczankę Nowy Sącz 3:0, a kolejne dwie bramki do swojego dorobku dorzucił Michał Banik, który w trzech spotkaniach ma już osiem goli.

Spotkanie rozpoczęło się dla Białej Gwiazdy bardzo dobrze. Już w pierwszej minucie Michał Banik wykorzystał prostopadłe podanie i w pojedynku sam na sam pokonał bramkarza. Ta bramka dała wiślakom luz w rozgrywaniu piłki, co przełożyło się na dominacje naszych zawodników. Wisła stwarzała kolejne okazję, jednak na drugiego gola musiała czekać do 21. minuty, gdy Michał Banik sprytnym strzałem przelobował bramkarza i na przerwę Biała Gwiazda schodziła z dwubramkowym prowadzeniem.

Po przerwie trener Regulski wprowadził na boisko kilku rezerwowych, w większości z rocznika 2000. Pomimo sporych roszad w składzie sytuacja na boisku się nie zmieniła, wiślacy rozgrywali piłkę, a nasz bramkarz Michał Bartków był praktycznie bezrobotny. Na ostatnią bramkę w tym spotkaniu musieliśmy czekać aż do 67. minuty, gdy dobre dośrodkowanie z prawej strony wykończył Jakub Żółkoś, który musiał tylko dostawić nogę, a piłka spokojnie wpadła do pustej bramki. Wiślacy w pierwszych trzech meczach zdobyli 10 goli, nie tracąc żadnego i liderują grupie z kompletem punktów.

– Mogę być zadowolony z gry swojego zespołu. Granie w takich warunkach nie jest łatwe, ja siedząc na ławce byłem cały spocony, a co dopiero zawodnicy na boisku. Przy takim cieple naturalne jest, że tempo gry spada, z jakością jest podobnie. W drugiej połowie zabrakło nam trochę skuteczności, ten wynik mógłby być okazalszy. Napastnik jest rozliczany ze zdobytych bramek, a póki co Michał Banik trafia w każdym meczu, więc mogę być z niego zadowolony. Duża liczba zmian w przerwie spowodowana była tym, że ostatnio graliśmy z Garbarnią, a staram się aby obciążenia były równe na zawodników. W drugiej połowie zawodnicy z rocznika 2000 dostali swoją szansę – powiedział po meczu trener Paweł Regulski

Wisła Kraków – Biegoniczanka Nowy Sącz 3:0 (2:0)
Michał Banik 1’, 21’, Jakub Żółkoś 67’
Wisła: 12. Michał Bartków – 3. Dawid Pasternak (50’ 19. Hubert Krusinowski), 16. Miłosz Stawowy (40’ 4. Wiktor Zajadlik), 6. Kacper Pandyra, 5. Wiktor Martuszewski – 10. Marcel Wilczyński (40’ 9. Patryk Plewka), 15. Norbert Stachura (40’ 8. Kacper Laskoś), 13. Adrian Kudelski (40’ 18. Kacper Rak) – 14. Jakub Żółkoś, 7. Michał Banik, 17. Hubert Sobolewski (40’ 11. Łukasz Sochacki)
Biegoniczanka: 1. Konrad Skut – 3. Przemysław Łukaszczyk, 5. Jakub Jurek, 15. Michał Korzym, 14. Mateusz Pogwizd – 8. Dawid Tarsiński, 10. Paweł Cabała, 4. Oskar Słaby, 6. Artur Jankowski, 7. Damian Pasiut, 9. Dawid Mikulec

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x