Marzec
2016

Kategoria Aktualności / U-16

bz03242016_030

Porażką zakończyło się wyjazdowe spotkanie Wisły Kraków w Mielcu. Podopieczni trenera Pawła Regulskiego przegrali z miejscową Stalą 0:3 i po dwóch kolejkach Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych mają jeden punkt.

Pierwsze minuty nie zapowiadały takiej porażki Wisły. Żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać zdecydowanej przewagi, wiślacy częściej rozgrywali piłkę, a mielczanie kontrowali. I w ten sposób jako pierwsi stworzyli groźną sytuację, ale strzał z bliskiej odległości pewnie złapał Patryk Pawela. W odpowiedzi uderzał Jakub Łyczak, ale piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa skończy się bezbramkowym remisem w pole karne Wisły wpadł jeden z zawodników Stali. Interweniujący Kacper Pandyra dopuścił się przewinienia i sędzia wskazał na 11. metr, a Patryk Zygmunt posłał piłkę do siatki.

bz03242016_040

Drugą połowę wiślacy zaczęli od ataku, ale strzał Michała Banika nie sprawił problemu bramkarzowi gospodarzy. Odpowiedź Stali były natychmiastowa – drugi gol po dograniu ze skrzydła i strzale na pustą bramkę. Wisła starała się zdobyć kontaktową bramkę, ale najpierw Pandyra głową uderzył w poprzeczkę, a chwilę później Łyczak przestrzelił nad bramką. W końcówce Stal dopełniła formalności wykorzystując sytuację jeden na jednego z Pawelą.