MLJM: Pięć bramek Krzysztofa Wydry! Wisła ogrywa Dunajec 6:0

Kwiecień
2015

Kategoria Aktualności / U-16

Foto_JM_www

W wybornej formie strzeleckiej był dzisiaj Krzysztof Wydra. Nasz napastnik strzelił pięć bramek, kompletując w pierwszej połowie klasycznego hat-tricka, a Wisła Kraków wygrała z Dunajcem Nowy Sącz 6:0. Była to 2. kolejka Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. Podopieczni trenera Pawła Regulskiego są obecnie liderem ligi. Teraz czeka ich dokończenie turnieju „Future Talents Cup” w Budapeszcie.

Wiślacy w dzisiejszym meczu byli drużyną zdecydowanie lepszą i potwierdzili to już w pierwszych minutach meczu. Najpierw Krzysztof Wydra zbyt mocno podawał do Łukasza Sochackiego i skrzydłowy nie zdążył zamknąć akcji, ale chwilę później było już 1:0. Kacper Czernicki dośrodkował idealnie na głowę Wydry, a napastnik strzelił swoją pierwszą bramkę w tym meczu. Jak się później okazało – był to dopiero początek festiwalu strzeleckiego w jego wykonaniu. Pięć minut później w pole karne podał Patryk Skrzypniak, a Wydra umiejętnym strzałem z powietrza podwyższył prowadzenie. W 24. minucie miał już hat-tricka – tym razem wykończył dobre podanie Czernickiego. Chwilę później padł gol numer cztery – znowu autorstwa Wydry, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym gości. Do szatni wiślacy schodzili prowadząc 4:0. Po przerwie dołożyli do tego dwie bramki: najpierw rzut karny po faulu na Czernickim wykorzystał Skrzypniak, a później Wydra ustalił wynik spotkania „centrostrzałem” z bocznego sektora boiska.

Wynik może świadczyć, że była to gra sparingowa, natomiast mecz nam się bardzo dobrze ułożył, ponieważ rywal zaczął wysokim pressingiem, a my spokojnie wyszliśmy dwiema kontrami i udało nam się je wykorzystać. Później kontynuowaliśmy taką fajną, systematyczną grę i wydaje mi się, że mieliśmy pod kontrolą przebieg boiskowych wydarzeń. Mądrze od tyłu próbowaliśmy konstruować akcje, a wciąż pracujemy nad tym, żeby ta organizacja gry była lepsza. Myślę, że jak boisko nam nie przeszkadza to ładnie to wygląda. Dobry występ Krzyśka Wydry. Bardzo zadowolony jestem, bo w drugim meczu robi to, czego oczekuje się od napastnika. Muszę pochwalić też młodych zawodników z rocznika 2000, którzy spełniają moje oczekiwania. Dużo spokoju w nasze tyły wprowadza Miłosz Stawowy, który jeszcze musi się wkomponować w drużynę i trochę spokojniej w niektórych momentach wprowadzać piłkę, ale jest to wartościowy zawodnik – ocenił spotkanie trener Paweł Regulski.

Wisła Kraków – Dunajec Nowy Sącz 6:0 (4:0)
Krzysztof Wydra 7’, 12’, 24’, 27’, 54’, Patryk Skrzypniak 50’

Wisła: Kacper Chorążka (60’ Michał Bartków) – Piotr Kazek, Adrian Kudelski (60’ Marco di Maggio), Miłosz Stawowy, Patryk Kura – Łukasz Sochacki (55’ Antoni Mielecki), Marcin Jaworski, Błażej Skórski (55’ Norbert Stachura), Patryk Skrzypniak, Kacper Czerniecki (60’ Karol Kuczek) – Krzysztof Wydra